בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בכיר בצה"ל: הישיבה בנצרים היא מעמסה כבדה מדי 
 
 צה``ל משלם מחיר גבוה בחיי אדם. הרוג מהחדירה לנצרים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

לדבריו, צה"ל משלם עליה מחיר גבוה בחיי אדם; אלוף הפיקוד לשעבר, תא"ל צבי פוגל: לנוכחות צה"ל במקום חשיבות אסטרטגית; גם בממשלה נשמעות קריאות לצאת מנצרים לעומת קריאות לשקול מחדש שירות חיילות במקום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אירוע החדירה הטרגי למוצב צה"ל בנצרים ביום שישי האחרון, עורר מחדש את שאלת צידוקה של נוכחות ישראלית בהתנחלות המבודדת. העובדה שהנפגעים באירוע היו חיילים וחיילות, מעלה שאלות נוקבות לגבי נוכחות צה"ל בנצרים בכלל ושירות חיילות במקום שכזה בפרט.

גורם בכיר בצה"ל אומר היום כי הישיבה בנצרים היא מעמסה כבדה מדי וכי צה"ל משלם עליה מחיר גבוה בחיי אדם. לעומתו אומר תא"ל במילואים, צבי פוגל, ששימש בעבר כאלוף פיקוד הדרום, שלנוכחות צה"ל בנצרים יש חשיבות אסטרטגית.

ובממשלה נשמעות קריאות בגנות התבטאויותיהם של גורמים בצה"ל, במקביל לקריאות לצאת מנצרים או להשאר במקום. השר ישראל כץ (ליכוד) תקף בישיבת הממשלה הבוקר גורמים בצבא שקראו לצאת מנצרים, באומרו כי על הקצינים הבכירים להתמקד בתחקיר הביטחוני של אירוע החדירה במקום להתעסק בעניינים פוליטיים.

בתגובה אמר הרמטכ"ל, משה יעלון, שהשתתף היום בישיבת הממשלה, כי דבריו של הקצין הבכיר אינם ראויים וכי אינו יודע מיהו הבכיר שאמר אותם.

שר המשפטים, יוסף לפיד (שינוי) אמר בישיבת הממשלה כי "הגיע הזמן לקיים דיון בממשלה בעתידה של נצרים", משום שלדבריו, "בציבור נוצרה הסכמה רחבה נגד הישיבה בנצרים, ולא סביר שהממשלה תתעלם מכך". חברו לסיעה, השר אברהם פורז, ציין כי אין לעזוב כעת את נצרים, כדי לא להעביר מסר של כניעה לטרור.

לעומתם קרא שר הבינוי והשיכון, אפי איתם (מפד"ל), לשקול שוב את הצבתן של חיילות במוצבים ברצועת עזה ובמקומות אחרים בשטחים. "אין להכניס נשים למוצבים שבהם יש לחימה. באזורים מבצעיים חמים לא צריך שתהיינה תצפיתניות", אמר איתם והוסיף כי "בשנים האחרונות חל שינוי חיובי, של הכנסת נשים לאזורים תומכי לחימה, אבל צריך להפעיל שיקול דעת".

בתגובה לדבריו של השר איתם, אמרה חברת הכנסת לשעבר, נחמה רונן (ליכוד), כי "מה שצריך להוציא מנצרים זה לא חיילות, אלא את צה"ל". לדברי רונן, "צריך להודות שלישיבה שם אין שום תוקף אסטרטגי והיא לא חיונית. גם קציני צבא מודים בכך בשקט".

סיעת מרצ לא הסתפקה בדיבורים והגישה הצעת אי-אמון בממשלה בעקבות האירוע בנצרים. בהצעתה כותבת מרצ: "מצעד האיוולת של המשך השהיה בנצרים חייב לבוא אל קצו. במקום לפנות את ההתנחלות ולחסוך בחיי אדם, הממשלה בחרה בצעדי נקם אכזריים ובענישה קולקטיבית, שרק יזינו את אש האלימות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by