בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחר: המו"מ יתחדש - העיצומים יוחרפו 
 
 לא האוצר נפגע אלא האזרחים. נתניהו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

במסגרת העיצומים לא ייגבו מיסים, ולא יועברו שיחות טלפון לרה"מ; במשרד האוצר אין שירותי מחשב; מיום א' - שביתה כללית בבתיה"ח; האוצר: השביתה - נגד האזרחים; רה"מ לאזרחים: אל תשתפו פעולה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"השביתה בה מאיימת ההסתדרות אינה נגד הממשלה או נגד האוצר. זוהי שביתה נגד 6.5 מיליון אזרחי מדינת ישראל" - כך אומרים הערב (ראשון) במשרד האוצר, בתגובה להיערכות ההסתדרות לשביתה הכללית במשק ולאיומי עובדי המדינה להחריף את העיצומים.

באוצר טוענים כי ההסתדרות איננה מעוניינת בהידברות אמיתית, ומבהירים מנגד כי ברצונם להסדיר את תנאי העובדים לשביעות רצונם באמצעות משא ומתן. באוצר מזהירים כי שכרם של עובדים שינקטו בשביתה או בעיצומים ייפגע.

ראש הממשלה, אריאל שרון, קורא לאזרחי ישראל שלא לתת יד לשביתות ה"בלתי פוסקות" במשק. אין זו התקופה לשביתות בלתי פוסקות, אמר שרון, ``אנחנו במצב קשה בתחום הכלכלי, זה מאלץ אותנו לנקוט בצעדים קשים, אבל זה נועד כדי להצעיד את המשק קדימה``. שרון קרא ``לתת יד כדי לצאת מהמצוקות``.

מחר צפויים שר האוצר, בנימין נתניהו, ויו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, להיפגש פעם נוספת, שלישית מאז יום חמישי האחרון, במטרה למנוע את השביתה הכללית ב-3 בנובמבר. להערכת האוצר הסיכויים להצלחת השיחות הם נמוכים מאוד.
 

העיצומים במשק: אין שירותי מחשב למשרד האוצר

 
מטה המאבק של הסתדרות עובדי המדינה החליט היום על החרפת העיצומים במשק. במסגרת הצעדים המתוכננים החל ממחר, יפסיקו עובדי המדינה את אכיפת גביית מסים ומע"מ. בצעד שנועד לפגוע ישירות בפעילות משרד האוצר בו נאבקת ההסתדרות, יופסק מתן שירותי המחשב למשרד האוצר, צעד שיימנע ביצוע פעולות גבייה.

בנוסף, בצעד הנראה כמכוון אישית נגד ראש הממשלה שרון, לא יועברו לראש הממשלה שיחות טלפון במשרדו בירושלים. במקביל, מלבד משכורות העובדים, לא יועברו כספים לרשויות מקומיות. השביתה בבתי החולים נדחתה וכעת וחלט במטה המאבק כי ביום ראשון הבא יתחילו עובדי בתי החולים בעיצומים שילכו ויחריפו עד לשביתה כללית במשק ב-3 לנובמבר.

הבוקר חידשו עובדי המדינה את העיצומים במשרדי הממשלה, במתכונת שהיתה בשבוע שעבר. במשרדי הממשלה אין קבלת קהל, לא עונים לטלפונים. במשרד הפנים לא מחדשים דרכונים, במשרד התחבורה לא מחדשים רשיונות נהיגה ובמשרד הרישוי לא מקיימים בחינות מעשיות ולא מעבירים בעלות על כלי רכב. בטאבו לא נערך רישום מקרקעין.

7,000 עובדי המעבדות בבתי החולים הציבוריים של קופת חולים כללית ובאוניברסיטאות, מחריפים היום את עיצומיהם. למעט בדיקות מעבדה שאינן דחופות, הם לא נותנים שירותים למרפאות הקהילה של קופת החולים.

כל מוסדות התרבות בארץ שובתים היום למשך יום אחד, במחאה על החלטת הממשלה לקצץ בתקציב התרבות. בין היתר שובתים כל התיאטראות, האופרה התזמורות והמוזיאונים בארץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by