בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: אין סיבה לשביתה; פרץ ונתניהו לא הגיעו להסכמות 
 
 שני הצדדים מתבצרים בעמדותיהם. נתניהו ופרץ (רויטרס)   
 
חדשות נענע

רה"מ אומר כי הממשלה לא תשנה החלטותיה בעקבות שביתות; האוצר פנה לוועדת הכספים בבקשה למימון בסך 2.5 מיליון שקלים למסע הסברה נגד השביתה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר הערב (חמישי) כי אין סיבה אמיתית לשביתה אותה מתכננת ההסתדרות, והוסיף כי הממשלה לא מתכוונת לפגוע בעובדים. שרון אמר כי העיצומים והשביתות לא יגרמו לשינוי בתכניות הממשלה. ראש הממשלה אמר את הדברים בטקס פרסי התעשייה. שרון קרא ליו``ר ההסתדרות, עמיר פרץ, לפתוח בהדברות.

שר האוצר, בנימין נתניהו, ויו``ר ההסתדרות, עמיר פרץ נועדו הערב במשך ארבע שעות בירושלים, בפעם החמישית בתוך שבוע, בניסיון נוסף למצוא פתרון למשבר. פגישתם, המוגדרת מכרעת, מהווה ניסיון נוסף למנוע את השביתה הכללית במשק, המתוכננת להפתח ביום שני הקרוב.

הפגישה הופסקה אחר הצהריים וחודשה מאוחר יותר, לאחר ששני הצדדים התייעצו עם צוותי המשא ומתן שלהם. קודם לפגישה הבהיר האוצר כי אין בכוונתו לשנות סעיפים שכבר אושרו בחקיקה, בנוגע לרפרומה בקרנות הפנסיה. בתגובה הודיעה ההסתדרות כי אין לה כוונה לוותר במאבק על קרנות הפנסיה של העובדים. בתום הפגישה הודיעו השנים כי ישובו ויוועדו מחר.

בהסתדרות אומרים כי המשבר עם האוצר נמצא בשיאו כעת, והכוונה להשבית את המשק ביום שני הבא לא הוסרה. לפני כניסתו לפגישה עם נתניהו, אמר פרץ: "שר האוצר הזה אינו מאמין בהידברות ובמידה מסוימת הפך את הכלי הכוחני של חקיקה בהסכמים לביטול זכויות מוקנות והתערבות שלטונית אגרסיבית, שלא היתה מעולם".

בתוך כך פנה משרד האוצר לוועדת הכספים של הכנסת, בבקשה לאישור תקציב בסך 2.5 מיליון שקל לצורך מסע הסברה נגד השביתה. כן הוציא המשרד מכרז למציאת חברת יחסי ציבור שתתכנן את הקמפיין. בתגובה אמר ח"כ יצחק הרצוג מהעבודה, כי "המסע הוא בזבוז לשמו".

פרץ ונתניהו נפגשו אתמול ודווח על אווירה אופטימית בשיחות. נתניהו הודיע כי הוא מוכן להקפיא לחודשיים את השינויים המבניים, בתמורה לביטול העיצומים והשביתה הכללית. במכתב ששיגר לפרץ, הציע שר האוצר כי במהלך התקופה הזו ידונו הצדדים באופי השינויים המבניים. ואולם, ראשי הוועדים הגדולים קראו שלא להענות להצעה ולחצו על פרץ לממש את איום השבתת המשק.
 

הארגונים הכלכליים: נדרוש צווי מניעה נגד השובתים

 
לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים הודיעה כי במקרה של שביתה כללית היא תפנה לבית המשפט, בדרישה להוציא צווי מניעה נגד השובתים, ותפעל להגשת תביעות משפטיות אישיות נגד ראשי הוועדים השובתים.

בתל אביב נערך היום כנס של ועדי עובדים ממקומות העבודה המאורגנים בעיר ובו הודיעו על הצטרפותם לשביתה. בירושלים נערך אתמול כנס מחאה גדול של עובדי קריית הממשלה בראשות הסתדרות עובדי המדינה.

השבוע החריפו עשרות אלפי עובדי המדינה את עיצומיהם ובין היתר לא מעבירים עובדי משרד ראש הממשלה שיחות טלפון המיועדות אליו. עוד הושבת המחשב הכללי של גביית המיסים ובאגפי המיסים הופסקו פעולות הגבייה וההוצאה לפועל. תקציבים לא מועברים לרשויות המקומיות, למעט משכורות, פעילות הפיקוח במשרד העבודה הופסקה, וועדת החריגים במשרד הפנים הפסיקה לתת הקלות.

במשרד החקלאות נעצר הייבוא והייצוא של מוצרים חקלאיים והופסקה השחיטה. במעבדות קופת חולים הכללית נערכות רק בדיקות דחופות, ובבתי החולים הממשלתיים לא ניתן שירות למרפאות החוץ. העובדים הסוציאליים אינם מספקים חוות דעת.
 

השביתה תחל בבתי החולים

ההסתדרות הודיעה השבוע כי עובדי המינהל והמשק, בבתי החולים ובבתי המשפט, יפתחו בשביתה כללית כבר ביום ראשון הבא, עוד לפני פרוץ השביתה הכללית במשק שמתוכננת להתחיל למחרת. המשמעות עבור החולים תהיה שיבושים באספקת מזון וסדינים נקיים, אספקת ציוד סטרילי וניקיון.

ארגון עובדי צה"ל הצטרף למאבק, והכריז על סכסוך עבודה כללי. כ-9,000 עובדי צה"ל יצטרפו לשביתה הכללית במשק בשבוע הבא. הסתדרות העובדים הלאומית התכנסה אף היא לכינוס חירום כדי להחליט על צעדי תמיכה בשביתה הכללית במשק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by