בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בגדאד: 40 הרוגים ו-200 פצועים בגל פיגועים 
 
 אמבולנס ממולכד התנגש בשער. פינוי נפגעים מבניין הצלב האדום (רויטרס)    
 
חדשות נענע

הפיצוץ הראשון היה ליד בניין הצלב האדום בעיר; שלושת הפיצוצים הבאים אירעו בתחנות משטרה; 3 חיילים אמריקנים נהרגו הלילה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בחמישה פיגועים במרכז המפקדה של הצלב האדום, ובשלוש תחנות משטרה בבגדאד היום (שני), נהרגו 40 בני אדם ויותר מ-200 נפצעו בשרשרת פיגועים מתואמת שזעזעו את הבירה העיראקית ביום הראשון של חודש הרמדאן.

הפיצוץ הראשון התרחש בכניסה לבניין המשמש את ארגון "הצלב האדום" במרכז בגדאד. שומר הבניין סיפר כי אמבולנס דהר לעבר שער הביטחון, התנגש בו והתפוצץ. מספר מכוניות שחנו בסמוך עלו באש אך נזק קל בלבד נגרם לבניין של הצלב האדום.

בפיצוץ זה נהרגו 10 בני אדם ו-22 נפצעו, מהם שישה באורח קשה. גורם רשמי בבית חולים בעיר, אליו פונו קורבנות הפיגוע, אמר כי לפחות אחד ההרוגים הוא אזרח זר. דוברת של הצלב האדום אמרה כי מרבית הנפגעים הם אזרחי עיראק.

דקות ספורות לאחר הפיצוץ, שהרעיד את העיר, אירעו ארבעה פיצוצים נוספים בשלוש תחנות משטרה ברחבי העיר, ככל הנראה באמצעות מכוניות תופת. באחת התחנות נהרגו שלושה שוטרים עיראקים ו-10 חיילים אמריקנים נפצעו.

קצין עיראקי בכיר אמר בעקבות שורת הפיצוצים, כי ייתכן שהעיתוי - תחילת חודש הרמדאן - הוא ההסבר לרצף הפיגועים. ממשרדי הצלב האדום בלונדון נמסר, כי הארגון ימשיך לפעול בעיראק על אף התקיפה על מטהו בבגדאד.
 

3 חיילים אמריקנים נהרגו בשתי התקפות הלילה

מצבא ארצות הברית נמסר היום כי חייל אמריקני נהרג הלילה ושניים נפצעו, בירי פצצות מרגמה על הכוח שהוצב ליד בית סוהר מערבית לבגדאד. בתקרית אחרת בבגדאד נהרגו שני חיילים ושניים נפצעו כשרכב הסיור שלהם עלה על מטען צד.

אתמול נהרג קצין אמריקני במתקפת טילים על מלון אל-רשיד בבגדאד, שמשמש כמשכנם של גורמים צבאיים ופוליטיים אמריקנים. בעת המתקפה אתמול שהה במלון סגן שר ההגנה, פול וולפוביץ', אשר לא נפגע באירוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by