בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מאחזים לא-חוקיים ממשיכים להפוך ליישובי קבע 
 
 דגל ישראל ביישוב פסגות. ברקע רמאללה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

משרד הביטחון יבקש מהמדינה להעביר למאחזים כסף לבנייה וחיילים לפטרול; 130 מיליון שקל עלולים להיות מועברים יום לבנייה נוספת בשטחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד הביטחון העניק לשמונה מאחזים בלתי חוקיים בשטחים מעמד של יישוב קבע. הבוקר (שני) התקבלו דיווחים כי המאחזים, שבחלקם מתגוררים תושבים ספורים בלבד, יהיו זכאים מעתה לתקציבי בנייה וחינוך.

היישובים שקיבלו את חותמת ההכשר הם: מצפה כרמים, מגרון, נווה ארז, חרשה, פני קדם, איבי נחל, עשהאל ושירת הים. על המסמך חתם רון שכנר, יועץ שר הביטחון לענייני התיישבות, למרות שחלק מן היישובים מיועדים לפינוי במסגרת תכנית מפת הדרכים.

ראש המועצה האזורית הר חברון, צבי בר חי, אמר כי המשמעות המרכזית של צעד זה היא ביטחונית והמאחזים יזכו "לאמצעי ביטחון" - כך כינה את החיילים שיפטרלו סביב המתנחלים. לדבריו, אין זה מבטיח את הישארותם של היישובים על הקרקע, אולם תושביהם בהחלט יכולים להיות רגועים יותר.

רון שכנר, היועץ שחתם על המסמך, טוען שאין הוא בא להחליף את הדיון בשאלה האם המקום חוקי או לא, אלא רק מתיחס לעובדה כי "במקומות האלה חיים אנשים שיש צורך לתת להם שירותים מינימליים כמו מרכיבי ביטחון, גן ילדים, תאורה, ועוד".
 

מיליוני שקלים מועברים לבניה בהתנחלויות

 
ועדת הכספים של הכנסת אמורה לאשר היום העברתם של 130 מיליון שקלים לבנייה בשטחים ובקו התפר. ההצבעה אמורה היתה להתקיים בשבוע שעבר, אך נדחתה לאחר שכמה שרים טענו שמשרד השיכון לא הסביר להם לאן הכסף מיועד.

חברי כנסת מן השמאל מתחו בסוף השבוע ביקורת על הממשלה, לאחר שמשרד השיכון פרסם מכרזים לבנייה בהתנחלויות קרני שומרון וגבעת זאב. לדבריו המבקרים, הבנייה היא הפרה בוטה של תכנית "מפת הדרכים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by