בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"ישראל אינה מתכוונת להרוג את ערפאת" 
 
 ערפאת. לא חשוב הבטריות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

לדברי רה"מ, זאת "למרות הדם הרב שעל ידיו"; החמאס מכחיש כי הוא מקיים מו"מ להודנא; אבו-עלא: תנאי לחידוש המו"מ - הפסקת ההתקפות על פלסטינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל אינה מתכוונת להרוג את ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, למרות הדם הרב שיש על ידיו. כך אומר היום (שני) ראש הממשלה, אריאל שרון. ראש הממשלה אמר את הדברים בפני 170 חברי פרלמנט אירופים שביקרו בכנסת.

"אין לך מה לדאוג", אמר שרון בתשובה לשאלת נציג אירי, "ערפאת חי ופעיל מאוד ברצח ובטרור. מנהיגים מבקשים ממני לדאוג למלאי המזון והבטריות שלו, אבל אותי מדאיגים יותר חיים של נשים וילדים שאבדו בגללו ולא הבטריות".

עם זאת, שרון ציין כי יש לבודד את ערפאת משום שכל מגע איתו מונע התקדמות בתהליך השלום. "ערפאת פוגע בתהליך השלום וחייב לזוז מהזירה המדינית``, הדגיש ראש הממשלה. לדבריו, אם הפלסטינים מודאגים מהבנייה בהתנחלויות, עליהם להתקדם הלאה לשלב שידון בבעיה זו במסמך "מפת הדרכים".
לדבריו, אם לא היה טרור לא היה צורך בגדר ההפרדה.
 

אבו-עלא: להפסיק ההתקפות כתנאי לחידוש המו"מ

 
ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, מתנה היום את חידוש המו"מ עם ישראל בהפסקת ההתקפות נגד הפלסטינים ובעצירת ההתנחלויות ובניית גדר ההפרדה. לדבריו יסכים להמשיך בתפקידו גם לאחר שיפוג תוקף ממשלת החירום בראשותו, בשבוע הבא. הדברים נאמרו בראיון לעיתון הרשות הפלסטינית, "אל איאם".

במקביל, מצרים מחדשת את המאמצים לשכנע את ארגוני החמאס והג'יהאד האיסלאמי להפסיק את הפיגועים נגד ישראלים. פקידים מצרים ופלסטינים בקהיר מסרו כי אבו עלא ביקש ממצרים סיוע בעניין.

במקביל, אחד מראשי החמאס, עבד אל-עזיז רנטיסי, הודיע היום כי ארגונו אינו מעוניין בהודנא, והכחיש שנציגיו מנהלים עם הרשות הפלסטינית משא ומתן בנושא. רנטיסי הוסיף, שהחמאס יתמוך בממשלה פלסטינית חדשה בתנאי שלא תוותר על הזכויות הבסיסיות של העם הפלסטיני.

הדברים נאמרו בעקבות פרסומים לפיהם מתנהלים בימים אלה מגעים בין הרשות לחמאס במטרה להשיג הודנא חדשה. עיתון "הארץ" דיווח כי כוונתו של אבו עלא היא להשיג הודנא לקראת תום כהונתה של ממשלת החירום הפלסטינית בעוד שבועיים, והרכבת ממשלה חדשה בראשותו.

אבו עלא הכריז עם היבחרו לראש הממשלה הזמני, כי הפיק את הלקחים מההודנא הקודמת וכי בכוונתו להתרכז בהשגת הפסקת אש יציבה יותר.
 

יחסים אמביולנטיים

ארגוני החמאס והג'יהאד האסלאמי התייחסו עד כה לאבו עלא באמביוולנטיות. מחד, הביעו תמיכה בכוונותיו להגיע להסכם בין הפלגים הפלסטיניים, ומאידך הפיצו כרוזים המגנים את עסקיו הפרטיים. על מפעל הבטון שבבעלותו נכתב, שהוא "ספק הבטון הגדול ביותר לגדר ההפרדה".

חיבתם של הארגונים לאבו עלא רק פחתה לאחר שהורנה להקפיא את חשבונות הבנק של עמותות מטעמם, ולחדש את שיתוף הפעולה הביטחוני עם ישראל.

מצרים ממשיכה להוות המתווכת העיקרית בניסיון להגיע להפסקת אש, אולם בתחילת החודש שעבר נכשלו השיחות שהתקיימו בקהיר. נציג הרשות, שר התרבות זיאד אבו עמר, לא הסכים להתחייב בפני נציג החמאס, אוסאמה חמדאן, שאנשי החמאס לא ייפגעו כלל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by