בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מזל טוב! אתם הולכים למות 
 
 החלום הרטוב של מערכת הביטחון, הסיוט שלנו (רויטרס)   
 
שי מגל

שי מגל נהנה מפראנויית ציר הרשע שהופכת את העיתונים למעניינים כל כך, אבל כמו כל ישראלי, קצת דואג מהחשבון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזל טוב, כולכם הולכים למות! הגסיסה אמנם מייגעת - כבר עשר שנים מדברים אתכם על זה. אבל הרגע הגיע וכולכם צריך להתכונן: פצצה! אטום! איראן! נו מור תל אביב פור יו!

כמה נפלא לפתוח את העיתונים כל בוקר ולגלות, שהנה, או-טו-טו, ממש מעבר לפינה, אם ירצו אחמד וחברים, בעזרת קצת מים חמים, או מים כבדים, מעורבבים בפלוטוניום וקורטוב קריפטונייט, כולנו נצטרף לתוכנית החדשה "קח אותי, אלי".

הפאניקה מתחילה במערכת הביטחון. כל שנה, כשבאים לקצץ לה מהתקציב, הם מזכירים לנו שישראל עומדת להיחרב. ציר הפשע כולל את איראן, עיראק, לוב, סוריה והרשות הפלסטינית. כולן ביחד וכל אחת לחוד עומדות להשיג מהארמנים, הסינים וכוחות הגלקסיה המשולבים אי אלו נשקים קטלניים.

רק בשב"כ יודעים שההומיז של ערפאת כבר עברו לצינורות ביוב מעובים במיוחד (?!), בעוד שהלובים, עוכרי ישראל, מתכננים מתקפה משולבת עם מאדים ושעיראק, הוי עיראק, המשוגעים האלו שמה מתכננים לבנות טלוויזיה טרנס-אטלנטית בקוטר של 100 קילומטר, ולהחיות את מגטרון כדי שיוכל להשליך אותה עלינו. ואז מה? ישר לגיהינום, זה מה, עם אקי אבני בתפקיד חייו.

אבל ציר הפשע לא נגמר בלוב. לציר הזה חברו גם העיתונאים, ובמיוחד גילדת הכתבים הצבאיים. כל הסיפור הזה מקורו בחטא הקדמון: כתב צבאי לא יכול לדווח על מסעדות פועלים מומלצות באיי קיימן, שמשלבות תפריט מיוחד על מצע עלי בזילקום ריחניים. בשביל לקבל את הצ'ק בראשון לחודש נאלץ הכתב שלנו להתמקד, איך ננסח את זה בעדינות, בהלוויה שלכם.
 

איך זה עובד?

 
זה עובד ככה: מערכת הביטחון מספרת סיפורים, והכתב הצבאי החרוץ צובע אותם בצבעים חיים. לדוגמה: מוחמד, החבר של האחמד ממקודם, אז הבן שלו, ח'גיד, נתפס בעזה כשהוא מנסה להעביר למוסטפה, יוזם שרשרת הפיגועים בשנת 75' באל-סלבדור, שלפני חודשיים השתחרר מהכלא הסעודי באשמת חטיפת ג'וקים, פחית קולה ממולכדת. למה פחית? זה מסווג, אבל מה שאתם צריכים להבין, להרגיש ולקלוט, הוא שהמוות אורב לכם מעבר לפינה.

וזה קורה מדי שנה, בחודשים אוקטובר-נובמבר, כשטובי בחורינו ממערכת הביטחון נתקפים בתסמונת PBS המזוויעה. לאלו מכם שלא בקיאים בעגה הביטחוניסטית, מדובר במה שידוע כ"תסמונת קדם-תקציבית". המחלה מלווה בדרך כלל בחזון אפוקליפטי ("ישראל תימחק מעל פני האדמה"), עם התקף חרדה מתקדם ("מלאי החירום בצה"ל יספיק ל-15 שנות לחימה בלבד"), והדובדבן שבקצפת - הזיות ("גורם בכיר: ערפאת חבר לגורמי מודיעין מאלסקה").

האם תסמונת ה-PBS באמת משפיעה על חלוקת התקציב? השנה היא השפיעה. בתחילת 2003 תכנן משרד האוצר לבצע קיצוץ נרחב בכל המשרדים, במטרה להקטין את הגירעון. לאחר תדרוך קצר ממערכת הביטחון נסוגו באוצר מהתכנית המקורית, והסכימו לקצץ השנה מיליארד שקלים בלבד ממשרד הביטחון, במקום שלושה מילארדים כפי שתכנן האוצר. כתוצאה מכך, הוכבדו הקיצוצים בשאר המשרדים, שלא יכלו לשחרר נבואות זעם בקצב של 1,000 כדורים בשנייה.

המתמטיקה פשוטה: משרד החינוך יכול לאיים, אבל בגלל שמצבם של תלמידי ישראל כל כך טוב, זה לא מפריע לאף אחד; משרד התחבורה יכול למחות, אבל תשתית הכבישים דפוקה ממילא ועם תאונות אין מה לעשות; והמשרד לביטחון פנים יכול להלין, אבל הרי השוטרים מרוויחים כמו בהיי-טק, אפשר לקצץ להם קצת.

אבל משרד הביטחון? מנהיג מאפיה לא מתחיל להתחשבן עם המאבטח הראשי שלו על הפרשי שכר והטבות נלוות, וממשלה - שרבים מראשיה מגיעים מהמערכת הצבאית - לא תירק לבאר שמבצעת בשבילה סיכולים ממוקדים. היא תנסה, היא תתלונן, אבל משרד הביטחון תמיד יהיה האחרון להיפגע. לפעמים בצדק. רוב הזמן בגלל עודף טסטוסטרון וחזון אפוקליפטי.

מזל טוב, כולכם הולכים למות. זה לא קשור למצב הרוח של העיתונים (אלוהים, תחזירו להם את נינט), וזה גם לא יהיה תלוי במצב תקציב הביטחון (שמע ישראל, תנו להם רובים), אבל בשורה התחתונה, חברים וחברות, יום אחד כולכם תמותו, וזה לא יהיה מבחירה. אתם לא תקבלו עדכון ב-SMS, אתם לא תעשו כותרת ב"ידיעות", זו תהיה דווקא "גברי לוי שוקל: התמודדות על נשיאות ארה"ב".

פשוט יבוא אסטרואיד אחד, גדול, תמים ולחלוטין לא מודע, ייתן לכדור הזה נגיעה קטנה, בזווית, כמו לטיפה, והמחזה שקוראים לו החיים שלכם יסתיים בלי יותר מדי רעש וצלצולים. כמו כל המחזות הגדולים.

(עדכון מיוחד: כתבנו הצבאי מוסר שאיראן פיתחה זה עתה צבא משובטים. ראש המוסד: הלך עלינו)

שי מגל הוא חבר מערכת נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by