בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דיווח: ישראל משחררת אסיר לבנוני 
 
 לא ברור הקשר לעסקת השבויים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מקורות בלבנון מדווחים כי מדובר באסיר שנעצר על אוניית הנשק סנטוריני - לא ברור אם יש קשר לעסקת השבויים; נציג החיזבאללה: העסקה לקראת מימוש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל העבירה בצהריים (שני) לביירות אסיר לבנוני שנעצר על סיפון אוניית הנשק "סנטוריני", בים התיכון - כך מדווחים מקורות ביטחון פלסטיניים. בצלב האדום בלבנון אישרו כי התבקשו ללוות את האסיר בחזרה למדינה, ואולם לא מסרו פרטים נוספים.

לדברי המקורות לא ברור האם שחרורו של האסיר קשור לעסקת שחרור האסירים המתגבשת בין ישראל לחיזבאללה. כמו כן לא נמסר מתי בדיוק נעצר האסיר. ארגון החיזבאללה לא הגיב לדיווחים.
 

נציג חיזבאללה: עסקת השבויים לקראת מימוש

 
בתוך כך, נציג מטעם ארגון החיזבאללה אומר היום כי המשא ומתן לשחרור השבויים "נמצא בשלב המכריע שלפני השלב הסופי, כלומר לפני ביצוע ההבנות".

בראיונות לעיתונים בלבנון אמר הנציג, חבר הפרלמנט הלבנוני מטעם החיזבאללה, מוחמד רעד, כי
בימים האחרונים לא דיברו אנשי חיזבאללה בתקשורת על העסקה והמתינו לתוצאות הדיון הציבורי בישראל. לדבריו, אם המו"מ לא יעלה יפה, בידי חיזבאללה יש דרכים אחרות לשחרר את האסירים הלבנונים. עם זאת ציין: "אנו מקווים שהנושא יסתיים בשחרור מלא של כל האסירים הכלולים בעסקה, בהקדם האפשרי".

תביעת החיזבאללה לשחרר את כל האסירים הלבנוניים הכלואים בישראל היא אחת מנקודות המחלוקת העיקריות עם ישראל. גורמים מוסמכים בחיזבאללה טוענים כי המו"מ מתקדם בקצב סביר.

בימים הקרובים צפוי ראש צוות המו"מ בעניין השבויים והנעדרים, אלוף (מיל') אילן בירן, לצאת לסבב שיחות נוסף בגרמניה, כדי לקדם את העסקה. לראשונה יציג בירן את רשימת האסירים שישראל מוכנה לשחרר, בתמורה להחזרת האזרח אלחנן טננבוים וגופות החיילים עדי אביטן, בני אברהם ועומר סוואעד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by