בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מופז: חיזבאללה מתכנן פיגוע גדול יותר מהתקיפות השגרתיות 
 
 כוננות שיא בעקבות הירי אתמול. נפילה בהר דב (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בכיר בארגון, השייח א-דין, הודיע כי יימשכו ההתקפות על מוצבי צה"ל עד לשחרור אדמות שבעא; כוננות שיא במוצבי צה"ל בהר דב ובגבול הצפון בעקבות הירי אתמול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיילי צה``ל בפעולה. מוצב בהר דב (רויטרס)
 חיילי צה``ל בפעולה. מוצב בהר דב (רויטרס)   
שר הביטחון, שאול מופז, מעריך היום (שלישי) שחיזבאללה מתכנן פיגוע גדול בגבול הצפון. בעת סיור שערך בנצרים, אמר מופז "יש לנו הבנה עמוקה על כך שבגבול הצפון מתכננים פיגוע יותר משמעותי מהתקיפות השגרתיות על מוצבי צה"ל". עם זאת הדגיש מופז כי פיקוד הצפון ערוך לכל אפשרות.

במקביל אומר אחד ממנהיגי החיזבאללה בלבנון, השייח חאדר נור א-דין, כי ארגונו ימשיך בהתקפות על מוצבי צה"ל. בראיון לאל-ג'זירה אמר השייח א-דין, כי זכותו של החיזבאללה להמשיך בפעולות ההתנגדות שלו עד לשחרור האדמה הכבושה באזור שבעא. א-דין הדגיש כי אין קשר בין הפעולות בצפון לבין עסקת חילופי השבויים עם ישראל.

במוצבי צה"ל בגבול הצפון הוכרזה היום כוננות שיא, בעקבות הירי אתמול אל מוצב בגזרת הר דב, ממנו נפצע קל חייל צה"ל. בין היתר ירה החיזבאללה טילי נ"ט ופצצות מרגמה לעבר המוצבים גלדיולה, דליה והדס. צה"ל השיב בירי מסוקים ותותחים לעבר שטח לבנון. חילופי האש נמשכו כשעתיים.

החיזבאללה קיבל אחריות לירי והודיע כי הוא בוצע לרגל הרמדאן. תחנת השידור של הארגון, "אל-מנאר", דיווחה כי הירי בוצע עקב הפרות מתמשכות של המרחב האווירי של לבנון על ידי מטוסי חיל האוויר.

אלוף פיקוד צפון, בני גנץ, אמר בתגובה לירי החיזבאללה כי סוריה ולבנון אחראיות לירי והזהיר, כי אם יחליט צה"ל להגיב מי שייפגע יהיו אזרחי לבנון שהחיזבאללה פועל משטחם. גנץ אמר עוד כי סוריה היא הדוחפת להסלמה.
 

לבנון וסוריה: גיבשנו תגובה לאיומי ישראל

 
מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, קרא הלילה לישראל ולסוריה להפחית את המתח ביניהן ולהנמיך גם את המתח המילולי. "הצהרות מסוג זה לא מסייעות לנו או לכל אחד מהצדדים באזור להתקדם, ומגבירות את המתח", אמר מזכיר המדינה לכתבים בוושינגטון.

פאוול התייחס לאיומים ולאזהרות המילוליות שמחליפות ישראל וסוריה, מאז התקיפו מטוסי חיל האוויר מחנה אימונים של ארגוני הטרור בשטח סוריה, וקרא לשני הצדדים "להמנע מאיומים מילוליים מסוג זה".

המלחמה הרטורית בין ישראל לסוריה נמשכה גם אמש כאשר הודיע צבא לבנון כי הגיע להסכמות עם סוריה באשר לדרכי התגובה לאיומי "האויב" - כלומר ישראל. בהודעה נמסר כי הצבא הסורי בחן דרכים "להתמודד עם אתגרים ואיומים שמציב האויב, להם חשופות סוריה ולבנון" וכי, "נמצאה נוסחה משותפת בסוגייה".

בהודעה לא ניתנו פרטים לגבי הנוסחה שגובשה. קודם להודעה נועד הרמטכ``ל הסורי טורקמאני בביירות עם נשיא לבנון, אמיל לחוד, ובכירי הצבא הלבנוני.
 

הרמטכ"ל: החיזבאללה מתכנן פיגוע כמו זה שהיה במצובה

הרמטכ"ל, רב אלוף משה יעלון, אמר השבוע כי החיזבאללה צפוי לנסות לבצע פיגועים דומים לפיגוע בקיבוץ מצובה, בו חצו המחבלים את הגבול באמצעות סולם שהונח מעל הגדר. לדברי יעלון, ברשות החיזבאללה מספר תכניות מגירה לעריכת פיגועים אלו. בפיגוע נהרגו שישה ישראלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by