בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אושרה העברת 120 מיליון שקל לבנייה בשטחים 
 
 תנופת הבנייה בהתנחלויות. נמשכת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ועדת הכספים של הכנסת אישרה את בקשת שר הבינוי והשיכון ברוב של שמונה תומכים מול שישה מתנגדים; תגובות חריפות בעבודה; "שלום עכשיו": "הפקרת האזרחים לטובת המתנחלים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת הכספים של הכנסת אישרה בצהריים (שני), ברוב של שמונה תומכים מול שישה מתנגדים, את בקשת שר הבינוי והשיכון להעביר תקציב בסך 130 מיליון שקל לטובת בנייה בהתנחלויות. התקציב, שנועד "לחזק יישובים באמצעות בנייה כפרית", יועבר להתנחלויות במועצות האזוריות חוף עזה, גוש עציון, מטה בנימין, שומרון והר חברון.

חבר הכנסת חיים אורון (מרצ), אומר כי משרד השיכון הטעה את הוועדה כשאמר שהכספים מועברים באופן שווה למועצות בתחום הקו הירוק ומחוצה לו. מנתוני משרד השיכון עולה כי 80 אחוז מהסיוע יועבר ליישובים בשטחים.

בתנועת "שלום עכשיו" זועמים על ההחלטה ואומרים כי "מדובר בהפקרת אזרחי ישראל לטובת המתנחלים... בשעה שקופת המדינה ריקה ומוסדות הרווחה והתרבות פושטים רגל, בוחרת הממשלה לזרוק 120 מיליון שקל בהתנחלויות". בתנועה קוראים לשרי שינוי "להתעורר ולפרוש מהממשלה".

גם בעבודה מותחים ביקורת על ההחלטה. ח"כ יצחק הרצוג, מרכז האופוזיציה בוועדת הכספים, אמר כי מדובר בחוצפה ושערוריה "כאשר מחסלים את הדיור הציבורי והמשכנתאות לזוגות צעירים, ובאותו זמן שופכים כסף מעבר לקו הירוק".

לדברי ח"כ איתן כבל, מדובר בהמשך ישיר של הממשלה "למוטט את המשק בישראל". כבל טוען כי "בעוד הממשלה סוגרת את הברזים ודוחקת לפינה את השכבות החלשות, היא מוצאת כסף כאשר מדובר בהתנחלויות. זוהי ממשלה ימנית קיצונית הנוהגת ברשעות כלפי הציבור ואטומה לצרכיו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by