בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: שימוש יומי באספירין עלול לגרום לסרטן הלבלב 
 
 המחקר אינו קובע בוודאות כי יש צורך להפסיק את הטיפול. אספירין (אילוסטרציה(   
 
חדשות נענע

כדור הפלא ידוע כמונע התקפי לב; מספר החולים בסרטן מסוג זה הוא נמוך, אך בסופו של דבר כל החולים ימותו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשים הנוטלות אספירין באופן יומיומי, הידוע כמונע מחלות לב, עלולות להעלות את הסיכון לחלות בסרטן הלבלב, כך מסרו היום (שני) חוקרים אמריקנים.

הגילוי המפתיע מדאיג את הרופאים, אשר אומרים כי נשים יצטרכו עכשיו להתייעץ עם רופאיהם על הסיכון בנטילת הכדור באופן יומיומי. רק כ-31 אלף אמריקנים סובלים מסרטן הלבלב בשנה, אך לכל לחולים אין סיכוי לחיות יותר משלוש שנים לאחר גילוי המחלה.

המחקר שכלל 80 אלף אחיות, מצא כי אלו שלקחו 2 או יותר כדורי אספירין בשבוע במשך 20 שנה או יותר, הן בעלות סיכוי של 58 אחוז לחלות בסרטן הלבלב יותר מאשר אלו שלא נטלו את הכדור.

ד"ר אווה שרנהמר מבית הספר לרפואה של הרווארד שלקחה חלק במחקר אמרה, כי מלבד עישון, מדובר באחד הסיכונים שזוהו כמחוללים סרטן בלבלב. לדבריה בתחילה ציפו החוקרים לגלות כי האספירין יגן על הגוף מפני הסרטן, בעיקר לאור מחקרים קודמים שגילו כי הוא מונע סוגים אחרים של מחלת הסרטן. אולם, כעת מתברר כי יש לבדוק את מידת הסכנה בלקיחת הכדור.

עוד הוסיפה ד"ר שרנהמר כי הממצאים אינם אומרים כי אסור לנשים ליטול את התרופה, לטענתה לכדור יש עדיין יתרונות לא מעטים ויש לבדוק את הממצאים לעומק בטרם ינתנו המסקנות. המחקר הוצג במפגש שאירגנה העמותה למלחמה בסרטן האמריקנית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by