בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ענאן: הרס הבניינים ברצועה - הפרה של החוק הבינ"ל 
 
 `מדובר בענישה קולטיבית`. הרס הבניינים ברצועה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הבניינים נהרסו אחרי הפיגוע בנצרים עקב הערכות שהסייען שהסיע את המחבל נמלט לאחד מהם; המזכ"ל קרא לישראל גם לחדול מבניית ההתנחלויות והגדר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכ``ל האו``ם, קופי עאנן, גינה היום שוב את הרס בנייני המגורים ברצועת עזה וחזר על דבריו כי מדובר בהפרה של החוק הבינלאומי. דוברו של ענאן מסר כי מדובר בענישה קולטיבית המהווה הפרה ברורה של החוק ההומניטארי הבינלאומי.

לאחר הפיגוע בנצרים בו נהרגו שתי חייליות וחייל, הרס צה"ל שלושה בניינים רבי קומות ליד נצרים. זאת, עקב הערכות כי הסייען שהסיע את המחבל למוצב נמלט לאחד מהם. בנוסף, מעריכים בצה"ל כי הבניינים הגבוהים שימשו את הפלסטינים לערוך תצפיות על התנחלות נצרים והאזור כולו.

הבניינים שהרסו הכוחות. עוד נטען כי שלושת הבניינים שימשו בידי המחבלים, כמו גם אנשי הרשות, לביצוע תצפיות על אזור נצרים וצירי התנועה הסמוכים.

עוד נמסר בהודעה כי "בחודש האחרון הרס צה"ל ברצועת עזה כ-200 מבנים והפך בכך למעלה מ-2,000 בני אדם לחסרי בית", וכי המזכ"ל מאמין שישראל והפלסטינים ייהנו מביטחון אמיתי אם יגיעו להסכם שלום "בו שתי מדינות ריבוניות ועצמאיות, ישראל ופלסטין, יחיו זו לצד זו בתוך גבולות בטוחים ומוכרים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by