בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מכות, איחורים ופתקים חסרים 
 
 מעט מצביעים, הרבה בלאגן (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

קלפיות רבות נפתחו באיחור, בג'וליס מחרימים את הבחירות, ובקריית שמונה מת אדם מיד אחרי שהצביע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תקריות רבות של אי-סדרים בהצבעות, אלימות ואיחורים בפתיחת הקלפיות - כך עבר אמש (שלישי) יום ההצבעה לבחירות המוניציפליות ברחבי הארץ.

באשקלון נפתחו רק כשני שלישים מ-120 הקלפיות, לאחר שמספר עובדי קלפי לא הגיעו למקום. באשדוד נפתחו, באיחור, רק 150 קלפיות מתוך 219 עקב מחסור בפתקי הצבעה, וכעבור מספר שעות נפתחו כל הקלפיות; בכפר סבא לא נפתחו שתי קלפיות לאחר שהתגלה בהן מחסור בפתקים של אחד המועמדים לראשות העירייה; בנתיבות נפתחו כל הקלפיות באיחור.

במספר יישובים דרוזים הוחלט להחרים את הבחירות, בשל הכוונה לאחד רשויות במגזר. בג'וליס הוכרז יום אבל ונערכה הפגנה במהלכה הניפו התושבים דגלים שחורים ונשאו ארונות קבורה עליהם נכתב השם "גאיה" - שמה המתוכנן של הרשות שנועדה לאחד תחתיה את היישובים ג'וליס, אבו סנאן, ירכא וינוח-ג'ת. הקלפיות בינוח-ג'ת נפתחו אך התושבים מחרימים את הבחירות.

מערכת הביטחון נערכה בכוננות מוגברת לקראת הבחירות. במבצע "נרקיס 2003" השתתפו אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב, חיילי צה"ל, מתנדבי המשמר האזרחי ומאבטחים אזרחיים. המשטרה איבטחה את כל מוסדות החינוך שבהם הוצבו הקלפיות.
 

קריית שמונה: הצביע ומת; פצוע בקטטה המונית בג'לג'וליה

 
הפרות הסדר והתקריות האלימות התחילו זמן קצר לאחר פתיחת הקלפיות; באזור הותקף אחד המתמודדים על ראשות העיר, ציון חבה. הוא הוכה על ידי תושב העיר כבן 50 ונזקק לטיפול רפואי. המכה נעצר. במבשרת ציון רוססו כתובות נאצה נגד המתמודד כרמי גילון.

ברמת השרון התקיף תושב העיר בן 62 את מאבטח הקלפי לאחר שביקש ממנו להזדהות. המאבטח נזקק לטיפול רפואי והמכה נמלט. בהמשך הוא נעצר על ידי המשטרה. בדימונה הוצת רכבו של פעיל ש"ס ונגרמו לו נזקים כבדים - איש לא נפגע.

ביבנה נפל נער בן 16 מגג בניין שגובהו חמישה מטרים, בעת שניסה לתלות עליו שלט של מועמד בבחירות המקומיות. הוא פונה במצב קל-בינוני לבית החולים ברחובות. אולם השיא נרשם בקרית שמונה: תושב העיר בן 64 הגיע להצביע בבית הספר ``המגינים`` בעיר וביציאה מן הקלפי הוא התמוטט. צוות מד``א שהגיע למקום קבע את מותו.

לפנות ערב נפצע אדם בדקירות סכין בקטטה שפרצה בבית ספר יסודי בג'לג'וליה, על רקע הבחירות. מתחקיר ראשוני עולה כי בקטטה היו מעורבים 150. המשטרה עיכבה שני אנשים לחקירה.

בבית שאן התפתחה קטטה אלימה בין פעילים של המתמודדים היריבים ג'קי לוי ופיני קבלו. בשדרות נחרך שיערה של פעילה בבחירות המקומיות לאחר שחזיז הושלך לעברה. היא לא נזקקה לטיפול רפואי. המשטרה עצרה חשוד בן 23 בהשלכת החזיז, שהכחיש את המיוחס לו.

במקביל נחקר חשד לאי סדרים חמורים בקלפי בשכונת כפר-שלם בתל אביב. מהקלפי נעלמו רשימות בוחרים ונראה כי בוצעו זיופים רבים. בעקבות האירועים החלו מהומות אלימות בקלפי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by