בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פאטה מורגנה: תעלה תיחפר בלב הנגב 
 
 לא עומדת בעומס. תעלת סואץ    
 
חדשות נענע

תכנית חדשה שהוגשה למשרד האוצר ומשרד התשתיות מציעה לחפור תעלה גדולה שתחבר בין ים סוף לים התיכון; התעלה אמורה להוות תחליף לתעלת סואץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תארו לכם מים הזורמים בנחת בלבו של הנגב הצחיח. נשמע דימיוני? ובכן, על פי תכנית שהונחה בימים האחרונים במשרד האוצר ובמשרד התשתיות, תיחפר בנגב תעלת מים שתחבר בין הים התיכון וים סוף, כך מדווח היום (שלישי) העיתון "מעריב".

התעלה תעבור דרך הערבה, עמק צין ושדה בוקר, יחלוף על פני אופקים, נתיבות ושדרות ומתחר מחדש לים תיכון באיזור שבין רצועת עזה לעיר אשקלון. בנתיב המתוכנן, באורך של 300 קילומטרים, יוכלו להפליג אוניות משא גדולות ומכליות נפט שנמצאות בדרכם מאירופה לאסיה, דבר שיוכל להוות תחליף לתעלת סואץ.

יוזמי התכנית, בראשותו של דני טל, הנספח הכלכלי של נציגות ישראל בטיוואן, מעריכים כי תעלת סואץ לא עומדת בעומס האוניות המנסות לעבור בין היבשות. כמו כן, בתעלת סואץ, ההפלגה מוגבלת לכיוון אחד, ואילו בתעלה המתוכננת, ברוחב של 120 מטר, יוכלו לעבור ספינות בשני הכיוונים בו זמנית.

היוזמים מעריכים כי גיוסם של משקיעים שיממנו את החפירה יוציא את המשק מהמיתון. היוזמים גם מקווים כי התעלה תביא עמה פריחה כלכלית בנגב. הם מדברים על כבישי גישה חדשים, ואוזרי תיירות ונופש חדשים שייבנו על גדות התעלה. הגורמים המדיניים קצת פחות אופטימיים, וחוששים מהתנגדותה של מצרים לתעלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by