בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בנק ישראל: קצבאות ההכנסה אינן הפתרון לעוני 

בנק ישראל: קצבאות ההכנסה אינן הפתרון לעוני

 
 
חדשות נענע

מנתוני הבנק עולה כי בשנים 1988-2001 שולש מספר המשפחות החיות מתחת לקו העוני בישראל; זאת למרות שקצבאות ההכנסה תפחו משמעותית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בין השנים 1988-2001 שולש מספר המשפחות המצויות מתחת לקו העוני בישראל, כך עולה מנתונים שמפרסם היום (שלישי) בנק ישראל. בתחילת התקופה נתמכו מאה אלף משפחות על ידי קצבאות הסעד, ובסופה של התקופה, המספר שולש והגיע לשלוש מאות אלף משפחות נתמכות סעד.

באותה תקופה גדלו משמעותית קצבאות הביטוח הלאומי, ואף על פי כן נחלצו ממעגל העוני פחות ופחות עניים פוטנציאליים. לטענת בנק ישראל, "משתמע מכך שהמשך הגדלת הקצבאות איננו הפתרון הראוי לבעיית העוני".

המחקר בחן את העוני לפי מגזרים (חרדים, יהודים לא-חרדים ולא-יהודים), לפי גודל המשפחות ('קטנות' - עד שלושה ילדים,ו'גדולות' מארבעה ואילך) ולפי גיל ראשיהן ('צעירים' - נשים עד 60, גברים עד 65, ו'קשישים').

מהמחקר עולה כי השינויים החדים בסביבה הכלכלית - האטה והאצה לסירוגין של הפעילות הכלכלית, והשינויים הדמוגרפים - העלייה הניכרת לישראל, פגעו במידה ניכרת באפקטיביות של סל קצבאות הביטוח הלאומי בטיפולו בעוני.

הפתרון שמציע הבנק הוא הפתרון התעסוקתי. בבנק אומרים כי "פתרון זה יעיל בכל אחד מהמגזרים למרות שהתכונות הסוציו-אקונומיות של מגזרים אלו שונות במידה רבה. יישום פתרון זה יעיל במיוחד עבור המגזר 'הלא-חרדי', כלומר החילוני".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by