בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
צבא וביטחון 
הרב הצבאי הראשי: "מחדלי בית שמש לא יהיו בצה"ל" 

הרב הצבאי הראשי: "מחדלי בית שמש לא יהיו בצה"ל"

 
צבא וביטחון |
 

באגרת למפקדי צה"ל הבהיר תא"ל רפי פרץ כי אפליית נשים מנוגדת לערכי היהדות והתחייב כי יפעל לכך שלא יחלחלו לתוך הצבא רעיונות קיצוניים. "בצה"ל, פקודות הצבא, הן ורק הן, מכתיבות את אופיו של הצבא ואת האווירה השוררת בו וקובעות מה יש לעשות במקרים השונים", ציין הרב הצבאי הראשי בהתייחסו לתופעת הדרת נשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

"אני פועל לכך שלא יחלחלו לתוך הצבא רעיונות קיצוניים ומוטעים המהווים רקע לאירועי אפליית נשים בחברה הישראלית. מחדלי בית שמש לא יהיו בצה"ל" - כך הבהיר הרב הצבאי הראשי, תת אלוף רפי פרץ, באגרת ששיגר למפקדי צה"ל בעקבות אירועי הימים האחרונים. 

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 
פרץ. "מקרים אלו אינם מוסריים"
 פרץ. "מקרים אלו אינם מוסריים" 
 צילום: יח"צ (ארכיון) 
 

"בעת האחרונה אנו עדים לתופעה חמורה שבה נשים מופלות לרעה מחוץ לצבא ואף, לצערי הרב, אנו שומעים על מספר מקרים של אפליית נשים בתוך צה"ל. אני מתקשה לעמוד מנגד נוכח מקרים חמורים מעין אלו. מקרים אלו אינם מוסריים, אינם תואמים את דרך צה"ל ואת ערכיו ועומדים בניגוד מוחלט לרוח היהדות", כתב פרץ.

 

פרץ הדגיש כי רוח ההלכה היהודית אינה מאפשרת בשום אופן אפליה או פגיעה בנשים, על כל רקע ועל שום ביסוס. "ילדה קטנה השרויה בפחדים בעטיו של קוד לבוש שונה במעט, הפרדת מדרכות על רקע מגדרי וכפייה דתית, עומדים בניגוד מוחלט לרוח היהדות הדוגלת בהליכה משותפת, ברעות ובאחווה". הרב הצבאי ציין כי אין כל מקום לפרשנויות קיצוניות ושגויות של ההלכה "המשמשות תירוץ לאפליית נשים לרעה. הרוח היהודית, מסורת אבותינו, דורשת לכבד את האישה".

 

 

אמש: עימותים בין חרדים לשוטרים בבית שמש

 

על החשש להדרת נשים בצבא כתב פרץ: "בצה"ל, פקודות הצבא, הן ורק הן, מכתיבות את אופיו של הצבא ואת האווירה השוררת בו, וקובעות מה יש לעשות במקרים השונים. מהיכרותי עם פקודות אלו, אני יודע בוודאות כי הן אינן מותירות כל מקום לאפליה לרעה של נשים. אני, כרב הראשי לצה"ל, פועל למען ההליכה המשותפת של מערכת הפקודות הצבאית עם מערכת הערכים ההלכתיים ולהליכה משותפת של כל חיילי צה"ל, מכל רקע ומכל סוג שהוא, על מנת למנוע מקרים, ולו בודדים, של אפליית נשים בשם הדת בתוך הצבא. ההליכה המשותפת בצה"ל, משמעותה כי הפרט אינו מעצב את המרחב הצבאי, אלא מכבד אותו יודע כי הצבא עושה הכל על מנת לכבד את הפרט".

 

אתמול, אחרי שבוע סוער בבית שמש, פרצו עימותים אלימים בין חרדים לשוטרים בעיר. 300 תושבים החלו להשליך אבנים ולהבעיר פחי אשפה ברחוב נהר הירדן, סמוך לבית הספר "אורות בנות", שתלמידותיו הוטרדו על ידי חרדים. 

 

3 מהמשתתפים נעצרו במהומות והמשטרה הצליחה לפזר אותם, ללא נפגעים. במהלך העימותים הותקף צוות של חדשות 10 ונופצה שמשה של כלי הרכב שלו.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by