בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רבע מיליון ש"ח לאם שילדה עובר מת 
 
 בתינוקת נולדה מתה. אילוסטרציה   
 
חדשות נענע

בית המשפט חייב את בית החולים מאיר בכפ"ס לפצות את ההורים גם על מות העובר וגם על עוגמת הנפש; בית החולים איכילוב ישלם 480 אלף שקלים להורי תינוקת שמתה מעירוי מיותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשני פסקי דין שונים חייב היום (שני) בית משפט השלום בתל אביב שני בתי חולים לשלם פיצויים להורים, שאיבדו את ילדיהם בגין רשלנות רפואית. בית חולים "מאיר" בכפר סבא יפצה ב-250 אלף שקלים זוג בגין מות עוברם, ובית חולים "איכילוב" יפצה זוג הורים על מות התינוקת שלהם.

בשנת 1997 הגיעה לבית החולים "מאיר" בכפר סבא אשה צעירה בסוף הריונה הראשון, משום שלא ילדה בתאריך שבו היתה צפוייה ללדת. בדיקות שנערכו לאשה הצביעה על האטה בקצב ליבו של העובר.

המתמחה לא פנה להתייעצות עם מומחה, כפי שראוי היה שיעשה, אלא שלח את האשה לביתה ואמר לה לחזור לבדיקה נוספת לאחר יומיים. למחרת בערב חשה האישה שהעובר אינו זע ברחמה, והגיעה לחדר המיון. בבדיקה התברר כי העובר מת.

בבית המשפט טענו נציגי התביעה בשמם של העותרים, כי בבית החולים כשלו בטיפול, משום שלא התייחסו לשלושה נתונים חשובים שהיו קשורים לבריאותו של העובר: לחץ הדם הגבוה של האם, האטה בפעימות לב העובר, והיקף הבטן של האישה, שהיה קטן יחסית. לדברי מומחה מטעם התביעה, הרופא צריך היה ליילד את האשה מייד, או לאשפז אותה למעקב.

השופטת, דורית קוברסקי, גזרה סכום פיצויים של 250 אלף שקךללים. השופטת הסבירה את החלטתה לגזור סכום פיצויים נמוך יחסית, בכך שהאישה שיקמה את עצמה והיא מגדלת כעת ילדים נוספים שילדה.
 

התינוקת מתה מעירוי שגוי

בית החולים "איכילוב" נדרש לפצות זוג הורים בסכום של 480 אלף שקל, בגין מות התינוקת שלהם. האם ילדה בבית החולים זוג תאומות בחודש השביעי להריונה. התאומות היו במשקל של פחות מקילו אחד.

יום לאחר הלידה הזריקו לאחת התאומות עירוי בכמות הגדולה בהרבה מן הדרוש לה. העירוי שניתן לתינוקת היה בשיעור של 200 סמ"ק לשעה, במקום 4 סמ"ק לשעה במשך חצי שעה. בשל הטעות, הדרדר מצבה של התינוקת, ולמרות מאמצי החייאה היא נפטרה מספר שעות לאחר מכן.

השופט הורה לבית החולים ולמשרד הבריאות לשלם 120 אלף שקל בגין הכאב והסבל שנגרמו לתינוקת, וסכום של 360 אלף שקל בעבור הנזק שנגרם להורים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by