בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פלילים ומשפט 
דנציגר מחכה להכרעה: מדוע שופט העליון זומן לחקירה? 

דנציגר מחכה להכרעה: מדוע שופט העליון זומן לחקירה?

 
פלילים ומשפט |
 

בימים הקרובים יכריע היועץ המשפטי לממשלה בשאלת קשריו של שופט העליון יורם דנציגר עם ראש עיריית בת-ים. אלו שירותים סיפק השופט לשלומי לחיאני כשהיה עורך דין פרטי? מדוע בזבזה העירייה יותר ממיליון שקלים של ההרפתקה המשפטית הזו?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(8:41 דקות)

 

שופט בית המשפט העליון, יורם דנציגר, מחכה בימים אלו להכרעתו של היועץ המשפטי לממשלה האם לסגור את התיק נגדו לאחר שנחקר על קשריו עם ראש עיריית בת-ים, שלומי לחיאני. דנציגר, שהיה סנגורו הפרטי של לחיאני טרם מינויו לעליון, נחשד שקיבל במקביל מהעירייה עבודות בשווי מאות אלפי שקלים. אילו שירותים משפטיים סיפק משרדו של דנציגר ללחיאני, ומדוע נגררה העירייה להרפתקאה משפטית שעלתה למשלם המסים למעלה ממיליון שקלים?

 

היכל התרבות בבת-ים הוא מה שהביא לחקירה שמאיימת לחסל כעת את הקריירה השיפוטית של דנציגר. עוד כשהיה עורך דין פרטי, נקרא דנציגר נקרא לייצג את העירייה בתביעה שעסקה בהיכל. מי שהביא אותו לעירייה היה שלומי לחיאני, ידידו ושותפו של השופט בחלקת קרקע בנתניה.

 

הסיפור מתחיל ב-2003 כשלחיאני נבחר לראשות העייריה. זמן קצר לאחר בחירתו מורה לחיאני לעורך הדין של העירייה להגיש תביעת ענק בגובה 12 מיליון שקלים נגד המעורבים בהקמת ההיכל בשל אי סדרים ובזבוז כספים, בהם יריבו הפוליטי והאיש שהתמודד מולו בבחירות, חבר המועצה אלי יריב. לדברי יריב, ב-2005 מצורף לתביעה עורך הדין דנציגר. "לחיאני רצה לעשות פה חיסול ממוקד של יריב פוליטי", הוא אומר. בתגובה אמר ארז פודמסקי, מנכ"ל עיריית בת-ים, כי התביעה "הופנתה לגבי מי שקבעו את המדיניות ומי שבמחדליהם במשך חמש שנים נתן לכל הסיטואציה להמשיך ולהתקיים".

 

בתי המשפט: "דנציגר לא טיפל בתיק התביעה"

השופט יורם דנציגר. שותף וידיד של לחיאני
 השופט יורם דנציגר. שותף וידיד של לחיאני 
 צילום: אתר בתי המשפט 
 

דנציגר ממשיך לעבוד על התיק מבלי שנחתם הסכם עם העירייה, שנחתם לבסוף רק ב-2006.  במשך כל התקופה הזו ממשיך דנציגר לייצג את לחיאני בשורה של עניינים פרטיים. ביניהם תביעה על חוב של 35 מיליון שקלים. במסמך המתפרסם לראשונה נראה משרד המשפטים מדווח לראש העירייה כי ייתכן שהעסקת דנציגר בעייתית. עם זאת, העירייה ולחיאני מתעלמים מהמכתב וממשיכים להעסיק את דנציגר בתביעת היכל התרבות. מנכ"ל העירייה הסביר כי הוועדה לניגוד עניינים ששלחה את המכתב היא ועדה ממליצה ולא קובעת. "אנחנו עירייה פועלים לפי החוק ו/או לפי חוזרי מנכ"ל", הבהיר.

 

רגע לפני שדצניגר מגיש את התביעה בשם העירייה, ממליץ לו פרקליטו של יריב לוותר על התביעה משום שדינה להידחות בשל התיישנות אך דנציגר מתעלם ואכן השופט פוסק כי התביעה נדחית על הסף ומורה לשלם לנתבעים שכר טרחה. כשהרפתקת תביעת היכל התרבות מסתיימת, מסתבר שהעירייה הוציאה קרוב ל-1,200,000 שקלים בנושא. עם זאת, מתברר שגם כשנה לאחר סגירת התיק, המשיך דנציגר לקבל שכר טרחה מעיריית בת-ים ב-2007 בסכומים של מאות אלפי שקלים. בימים אלו נדרש היועץ המשפטי לממשלה להכריע בנושא. בעוד שפרקליט המדינה מצדד בסגירת התיק מחוסר ראיות, דבר שעלול להטיל רבב על השופט, ראש אגף חקירות במשטרה ממליץ לסגור את התיק מחוסר אשמה.

 

תגובת דוברות בתי המשפט: "השופט דנציגר מנוע מלהתייחס לנושא אשר נחקר ומצוי על שולחנו של היועץ המשפטי לממשלה. תביעת היכל התרבות לא טופלה על ידו אלא על ידי עוד הדין ארז טיקולסקר שהיה אחד השותפים במשרדו". תגובת עיריית בת-ים: עו"ד דנציגר ייצג את העירייה מ-2004 עד 2008 ושכרו נגזר מטיפול במספר תיקים גדולים ומורכבים בהיקפם. ב-2007 שולמו לו בין היתר גם חשבוניות שהוגשו ב-2006 ועומדים על סך כ-290 אלף שקלים".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by