בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המרצה מאוקספורד: לא מלמד את מי ששירת בצה"ל 
 
 מרצה עם עקרונות חזקים. הקמפוס באוקספורד   
 
חדשות נענע

פרופ' אנדרו ווילקי הושעה מתפקידו לחודשיים, לאחר שסירב לשמש כמנחה לתואר דוקטור של הישראלי עמית דובשני; יעבור קורס בשוויון זכויות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנהלת אוניברסיטת אוקספורד השעתה פרופסור לפתולוגיה, שדחה פניה של ישראלי שביקש להתמחות אצלו במסגרת לימודי הדוקטורט. הנימוק של הפרופסור היה, שלעולם לא יסכים ללמד אדם שהיה שותף לדיכוי האוכלוסיה הפלסטינית בשטחים.

ועדת האתיקה של האוניברסיטה קבעה כי מדובר באפליה, והשעתה את פרופ' אנדרו ווילקי למשך חודשיים ללא תשלום. בנוסף, נגזר עליו להשתתף בקורס בנושא מתן הזדמנויות שוות. בנוסף, נדרש המרצה להתפטר ממעמדו כמרצה עמית בקולג' פמברוק.

פרופ' ווילקי שלח בחודש יוני לסטודנט עמית דובשני בן ה-26 אי-מייל מפורט, בו הסביר כי יש לו בעיה עם האופן שבו הישראלים נוקטים בעמדה מוסרית גבוהה במה שנוגע לחוויות השואה שלהם, אולם במקביל מבצעים הפרות חמורות של זכויות האזרח של הפלסטינים, משום שהם רוצים מדינה משלהם.

דובשני, סטודנט באוניברסיטת תל-אביב, סיפר לעיתון "סאנדיי טלגרף" שנפגע עמוקות מתשובתו הבוטה של המרצה.

מן האוניברסיטה נמסר, שעונש ההשעיה הוא החמור ביותר בו יכולה האקדמיה לנקוט, מלבד סילוק תמידי. בהודעה שפרסמה אוקספורד, נכתב שההנהלה מתכוונת לשפר את ידיעותיהם של כל המרצים שלה בנוגע לחוקים הקשורים בשוויון זכויות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by