בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
למה מטה חולדאי מטריד רחובותים ב-SMS? 
 
 
טלי גלסקי

תושבים מרחובות, רמת גן ורמת השרון נקראו להצביע עבור מועמדים מת"א; פרצה בחוק מאפשרת להם לשלוח תעמולה ביום בחירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שליחת פרסומות לטלפונים סלולריים הופכת להיות דרך מקובלת לחדור לכיס הפרטי שלנו, והיא תימשך עד שיחליט שופט מקומי להכאיב לכיס של החברות שעושות את זה. השאלה היא האם קריאה להצביע למועמד לרשות מקומית מהווה יותר מסתם מטרד, כשמדובר בתעמולת בחירות ביום הבחירות עצמו.

אהוד, תושב רחובות, הופתע הבוקר (שלישי) לקבל הודעת SMS שקוראת לו להצביע עבור לא אחר מאשר רון חולדאי, המועמד לראשות עיריית תל אביב. לשון ההודעה היתה: "היום שים "תא" בתל אביב. אנו קוראים לך להצביע "תא" ורון חולדאי למען תל אביב".

מיקי, תושבת רמת השרון, קיבלה לאורנג' שלה הודעה דומה ממפלגה אחרת: "צאו להצביע! למען האוויר, הים והילדים. למען תל אביב ולמען כולנו - "רק" הירוקים". יובל, תושב רמת גן, קיבל הודעה דומה לסלקום שלו.
 

אם זה מפריע לך - תתעלם

אהוד מיהר להתקשר לשירות הלקוחות של חברת אורנג', ותבע לדעת מי מטריד אותו בהודעות טקסט לא רלוונטיות. בשירות הלקוחות של אורנג' אמרו לו שמדובר בהודעה של לקוח פרטי ואנונימי. "כמו שאתה יכול לחסום את המספר שלך, גם לו מותר", אמרו לו שם. דוברת החברה הופתעה לשמוע על השימוש שעושה חולדאי ברשימת המנויים. "לא היתה שום פנייה יזומה לאורנג' מצד שום גורם מפלגתי כלשהו, ולא ניתן לקנות מאיתנו שירותי תעמולה", אמרה.

הטלפון הבא שעשה היה למטה הבחירות של חולדאי. התשובה שקיבל היתה: "זה משהו גורף שנשלח לכולם", אמר הנציג הטלפוני, שהציע פתרון פשוט: "אם זה מפריע לך - תתעלם". אבל מה קורה כשמדובר בעבירה על החוק שאוסר לפרסם תעמולה ביום בחירות?

"אין הוראה בחוק שאוסרת לשלוח הודעות טקסט ביום הבחירות", אומרת עו"ד איילת פישמן ממשרד המפקח על הבחירות. לדבריה, אכן אסור לפרסם תשדירי תעמולה ביום בחירות, אולם אין החוק מתייחס באופן ישיר להודעות SMS כפי שהוא מתייחס לרדיו ולטלוויזיה.

מכאן, שמדובר בפרצה בחוק, שפוליטיקאים נואשים שמחים לנצל אותה. והרי, במערכת בחירות שבה תולים מועמדים מודעות אבל "לזכר" מתחריהם, מותר הכל. גם לפגוע במרחב הפרטי של אזרחים בשם איכות הסביבה. הבעיה היא, שבניגוד לאמצעי תקשורת אחרים שמהפרסומות שלהם יכולות עינינו לברוח, מ-SMS קשה מאוד להתעלם. אבל ממועמדים ששולחים אותם - אולי כדאי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by