בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תחקיר עין יברוד: שגרת הסיורים סייעה למחבלים 
 
 התקרית בעין יברוד. אין מסקנות נגד המפקדים (אילוסטרציה רויטרס)   
 
חדשות נענע

בתקרית נהרגו 3 חיילי צה"ל; אין מסקנות אישיות נגד מפקדים; מסקנות גם בעניין התקרית בנצרים שבמהלכה נהרגו שתי חיילות וחייל: החיילות ברצועה יצויידו בנשק אישי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תחקיר צה"ל בעניין התקרית הקשה בכפר עין יברוד, שבמהלכה נהרגו שלושה חיילים וחייל נוסף נפצע קשה, הוגש לפנות ערב (שלישי) לאלוף פיקוד המרכז, משה קפלינסקי. בימים הקרובים יוגש הדו"ח גם לרמטכ"ל, ולאחר מכן - למשפחות הלוחמים שנהרגו. התחקיר ממליץ שלא להסיק מסקנות אישיות נגד הדרג הפיקודי.

מהתחקיר עולה כי החיילים ערכו את הסיור בשכפ"צים קלים בלבד, שמרו על שגרה וחזרו על אותו ציר באותן שעות מדי יום, דבר שאיפשר למחבלים לאסוף מידע על תנועותיהם. עם זאת, ביום ההיתקלות לא חזרו החיילים על מסלולם הקבוע. עוד עולה כי המפקדים לא לקחו בחשבון את פעילות הטרור שבה מעורבים תושבי עין יברוד ומסלול הסיור נקבע ללא בקרת הקצינים הבכירים.

השבוע דיווח "הארץ" כי גורם ביטחוני בכיר הודה לאחר הפיגוע, ש"שרשרת של תקלות וטעויות טקטיות הן שגרמו לתוצאה הקשה של הפגיעה בכוח".

בתקרית נהרגו אלעד פולק, בן 19 מקרית מוצקין; ארז עידן, בן 20 מראשון לציון; ורועי יעקב סולומון, בן 21 מיפו. אביו של סמל סלומון, אבי, מתח בשבוע שעבר ביקורת נוקבת על צה"ל. "זו הוצאה להורג. לא יכול להיות שמפקד שולח חוליה קטנה לפתיחת ציר, כשבמפגש עם מחבלים היא תושמד... שלחו אותם, חיילים תמימים שממלאים פקודות, להלך בלילה כמו טמבלים".
 

בעקבות התקרית בנצרים: כל החיילות יצויידו בנשק אישי

 
במקביל, בצה"ל כבר החלו בהסקת מסקנות בעקבות התקרית בנצרים, שבמהלכה נהרגו שתי חיילות וחייל צה"ל. בעקבות טענת הורי החיילות על כך שהן נשלחו למוצב ללא נשק החליטו בפיקוד הדרום כי מעתה כל החיילות המשרתות ברצועה, אשר עברו טירונות 'רובאי 02' והתאמנו במטווחים, יצויידו בנשק אישי.

עד היום, הורשו רק חיילות המשרתות בתפקידים מיוחדים לשאת נשק. עם סיום שירותם בקרוב של חיילי גדוד שמשון בנצרים, יתגבר צה"ל את מערך חיילי הסדיר והמילואים באזור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by