בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ירדן לחיזבאללה: פעלו לשחרר גם אסירים ירדנים 
 
 ``הזמן עובר``. נסראללה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נסראללה: מצפים לתשובות חיוביות בנוגע לאסירים; לדבריו, הארגון לא יסבול עיכובים נוספים מצד ישראל; בכיר בחיזבאללה: אם המו"מ לא יעלה יפה, יש בידי הארגון גם דרכים אחרות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ של ירדן, מרואן מועשר, מתייחס היום לעיסקת חילופי השבויים ואומר כי ארצו תודה לארגון החיזבאללה אם יצליח לכלול בעסקה גם את שחרורם של 85 אסירים ירדנים היושבים בבתי כלא בישראל. לאחרונה הפעילה עמאן לחץ דיפלומטי על ישראל שלא לשחרר אסירים ירדנים במסגרת העסקה, כדי לא לחזק את מעמדו של החיזבאללה בירדן.

מזכ"ל החיזבאללה, השייח' חסן נסראללה, אומר כי ארגונו מחכה לשובו של השליח מגרמניה עם תשובות חיוביות. לדבריו, ישראל טרם העבירה לחיזבאללה את רשימת האסירים המיועדים לשחרור. נסראללה הוסיף עוד כי הארגון לא יוותר על שחרור אסירים ירדניים. נסראללה אמר את הדברים בכינוס לציון חודש הרמאדן.

אתמול הזהיר החזיבאללה כי לא יסבול עיכובים נוספים מצד ישראל בעסקת חילופי השבויים, וציין כי יחזיר את האסירים באמצעות המשא ומתן או בלעדיו. נסראללה אמר כי "המסר שלנו ברור. הזמן עובר. ברצוני לומר בבירור כי החיזבאללה לא יסבול דחיות נוספות. אנו חוזרים שוב ומדגישים את מחויבותנו ההחלטית והסופית להחזרתם של האסירים היקרים למשפחותיהם ובתיהם".

חבר הפרלמנט הלבנוני מטעם החיזבאללה, מוחמד ראאד, אמר השבוע כי המשא ומתן לשחרור השבויים "נמצא בשלב המכריע שלפני השלב הסופי, כלומר לפני ביצוע ההבנות". בראיונות לעיתונים בלבנון אמר ראאד, כי בימים האחרונים לא דיברו אנשי חיזבאללה בתקשורת על העסקה והמתינו לתוצאות הדיון הציבורי בישראל. גם ראאד ציין כי אם המו"מ לא יעלה יפה, בידי חיזבאללה יש דרכים אחרות לשחרר את האסירים הלבנונים.

נקודות המחלוקת במשא ומתן עם החיזבאללה היא תביעת הארגון לשחרר את כל האסירים הלבנוניים הכלואים בישראל. נקודות מחלוקת נוספת היא תביעת ישראל לקבל מידע על גורלו של הנווט השבוי רון ארד.

בימים הקרובים צפוי ראש צוות המו"מ בעניין השבויים והנעדרים, אלוף (מיל') אילן בירן, לצאת לסבב שיחות נוסף בגרמניה, כדי לקדם את העסקה. לראשונה יציג בירן את רשימת האסירים שישראל מוכנה לשחרר בתמורה להחזרת האזרח אלחנן טננבוים וגופות החיילים עדי אביטן, בני אברהם ועומר סוואעד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by