בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מופז הורה על הקלות מוגבלות לפלסטינים; ביקורת בצה"ל 
 
 לחץ גובר בתוך האוכלוסיה הפלסטינית (רויטרס)   
 
חדשות נענע

במסגרת ההקלות ייכנסו 3,000 סוחרים פלסטינים לישראל; בצה"ל מתריעים מפני לחץ גובר באוכלוסיה הפלסטינית; מופז: יש יותר מדי התרעות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הביטחון, שאול מופז הורה אתמול (שלישי) על הקלות בסגר ההדוק שהוטל על השטחים לקראת חגי תשרי. צה"ל יחל השבוע בהקלות, במסגרתן יוכלו 3,000 סוחרים פלסטינים להיכנס לשטחי ישראל, 1,500 פועלים פלסטינים יוכלו להגיע לאיזור התעשייה "עטרות" במזרח ירושלים וכן תחודש התחבורה הציבורית בין הערים הפלסטיניות.

צה"ל המליץ על הקלות גדולות יותר לפלסטינים, אולם מופז לא קיבל את ההמלצה והחליט על הקלות מוגבלות בלבד. כמו כן, צה"ל המליץ להתחיל במתן ההקלות כבר בשבוע שעבר, אולם מופז החליט לדחות את ההחלטה עד לאחר הבחירות המקומיות. מופז מנמק את ההקלות המוגבלות בהתרעות הרבות לפיגועים הנמצאות בידי מערכת הביטחון.

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי בצמרת צה"ל נמתחת ביקורת קשה על כך שמופז עוצר את ההנחיות להקלת תנאי הסגר. ראשי המטכ"ל נחושים בדעתם שמוטב מבחינה ביטחונית להקל עם האוכלוסיה הפלסטינית.

סגן שר הביטחון, זאב בוים, אומר הבוקר ב"גלי צה"ל כי חילוקי הדיעות בין שני הצדדים אינם גדולים. לדבריו, "לפעמים מתקיימת סתירה, שכולם מבינים אותה, בין ההחלטות שאנחנו צריכים לקבל מיום ליום ובין הראייה הרחבה יותר לפיה כל לחץ על האוכלוסיה הפלסטינית עלול ליצור טרור חדש".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by