בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בליכוד מלקקים את הפצעים 

בליכוד מלקקים את הפצעים

 
 
חדשות נענע

הליכוד איבדה את השליטה במספר ערים לטובת העבודה, שיצאה בהפסד קטן יותר; האם הבוחרים המעטים שהגיעו לקלפיות סגרו חשבון עם משרד האוצר?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במהלך היום תסתיים ספירתם של קולות המצביעים בבחירות לרשויות המקומיות. שיעור ההצבעה נחשב לנמוך בתולדות המדינה, כאשר פחות ממחצית מבעלי זכות ההצבעה מימשו את זכותם. אבל מי שכן הגיע לקלפיות הצליח לערוך שינויים, שחלקם מפתיעים.

לא רק המועמדים ופעילי מטותיהם כססו ציפורניים בהמתנה לתוצאות, אלא גם המפלגות הגדולות, שאותם מועמדים רצו מטעמן. שתיהן מיהרו להביע אמש שביעות רצון מהמדגמים, למרות שבסיכום סופי התברר שהליכוד ייאלץ לספור פחות יישובים בחמש השנים הבאות.

מתוצאות האמת מתברר שהליכוד נאלץ להיפרד השנה מהשליטה באילת, בת-ים, דימונה, הוד השרון, חצור הגלילית, מבשרת ציון, ראש העין וקריית-מלאכי. מפלגת העבודה איבדה את השליטה בבית-שאן. בבת-ים תפס שלומי לחיאני, מועמד עצמאי המזוהה עם העבודה, מידי ראש העיר מהליכוד; באילת ייערך סיבוב שני, שלא יכלול את ראש העיר מהליכוד; בקריית-מלאכי הובס ראש העיר ליאור קצב, המזוהה עם הליכוד.
 
 
התוצאות לא הפריעה לראש הממשלה, אריאל שרון, לשחרר תגובה לכלי התקשורת, שהתוכן שלה לא היה קשור למציאות: "הליכוד שמר בגדול על כוחו והשיג הישגים גדולים", נאמר לעיתונאים. "הליכוד ימשיך להיות התנועה הפוליטית הדומיננטית בכל הרמות, בממשלה, בכנסת ובשלטון המקומי".

כאשר ראו במפלגה שברמת גן מצנח צבי בר, בהפרש גדול מול את ישראל זינגר שרץ מטעמם, החליטו לפרוש חסת של הרגע האחרון על בר. בהודעה שהוציאו נכתב: "צבי בר הוא איש ליכוד וחבר מרכז הליכוד, ומבחינתנו זה ניצחון ברור של הליכוד ברמת גן". בר התכחש לקשר, והגדיר את ניכוסו לליכוד "חוצפה".

ח"כ איתן כבל מהעבודה אמר הבוקר בשמחה: "מתוך 11 הערים הגדולות, הליכוד שולט רק בנתניה ובאשדוד". הליכוד נאלצת, אם כן, להתנחם בהישג שלה בבית-שאן: ג'קי לוי, בנו של ח"כ דוד לוי, הצליח להביס את ראש העיר פיני קבלו, מהעבודה.

אבל נראה כי את הניצחון הגדול באמת רשמו רשימות עצמאיות, שהתרבו השנה. "מעתה לא עוד מרכזים מפלגתיים בערים", אמר צבי בר, "הערים יוצאות לדרך עם הקונספציה שלהן".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by