בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רובינשטיין לארבל: התאכזבתי ונפגעתי ממכתבך 
 
 חילוקי דעות בדרך לעליון. רובינשטיין וארבל (לעמ)   
 
חדשות נענע

היועץ המשפטי מאשים את פרקליטת המדינה בהתנהגות שאינה תואמת ממשל תקין; ארבל מתחה ביקורת על עמדתו בעניין מזרחי; לפיד: שימרו על איפוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, האשים היום (רביעי) את פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, בהתנהגות שאינה תואמת ממשל תקין וציין כי נפגע והתאכזב אישית מהתנהגותה. בתגובה, שלחה ארבל ליועץ מכתב נוסף בו היא מציינת שאין היא רואה את הדברים באופן דומה.

רובינשטיין הגיב בכך למכתב זועם ששלחו לו ארבל, המשנה לפרקליטת המדינה נאווה בן אור ופרקליטת מחוז הדרום, יסכה ליבוביץ, הן מותחות ביקורת חריפה על שיקוליו להמליץ על הדחת מזרחי.

שר המשפטים, יוסף לפיד, שוחח הערב רובינשטיין וארבל וביקש מהם לשמור על איפוק ולא להעמיק את הקרע ביניהם, שלדבריו, פוגע ביוקרת המערכת המשפטית. לפיד הודיע להם כי בתחילת השבוע הבא יכנס פגישה משולשת בנסיון לאחות את הקרע.

ארבל והפרקליטות טענו במכתבן כי "לצד זכותו של הפרט, גם אם הוא גורם פוליטי, להגן על פרטיותו וחופש שיחו, כתביו ורשומותיו, עומד האינטרס של החברה להגן על עצמה מפני גורמים עוינים, החשודים בביצוע עבירות". הן מוסיפות: "בצד כל זכות קיים גם אינטרס ציבורי של שלום הציבור וקיום שלטון החוק, שבשנים האחרונות, אל מול בעלי ההון המקורבים לשלטון, הפך יישומו קשה יותר ויותר".

בנוסף, כותבות הפרקליטות כי בעבר הגן רובינשטיין בבג"ץ, בניגוד לדעתן, על "אנשי משטרה ואחרים שכשלו", אף ש"לכל הדעות התנהלותם היתה קשה וחמורה מזו של ניצב מזרחי".

הפרקליטות מסיימות את מכתבן בהזכירן "שהמשטרה בכלל ואח"ק בפרט אמורים להמשיך במשימותיהם החשובות ולפעול נגד אלה המבקשים לפגוע בשלטון החוק ולערער את חוסנו, ולדעתנו אין כל מניעה שניצב מזרחי, שעמד בראש מערכה זו, ופעל נגד גורמים אלה בנחישות, ימשיך בתפקידו".
 

רובינשטיין: כשראיתי את התמלילים חשכו עיני

 
"שבעים אחוז מהחומר לא היו רלבנטים לעניין החקירה, בסתירה לצו בית משפט", אמר קודם לכן היום היועץ רובינשטיין כשנימק את המלצתו להדיח את ניצב משה מזרחי מתפקיד ראש אגף החקירות במשטרה.

היועץ הופיע הבוקר בפני חברי ועדת החוקה של הכנסת, כדי להסביר את עמדתו, שונה מעמדתה של פרקליטות המדינה. לדבריו של רובינשטיין, כשראה את את תמלילי השיחות חשכו עיניו. "החומר כלל שיחות פוליטיות בתקופת בחירות, שיחות עם עיתונאים, סקרים ואפילו שיחות אינטימיות". לדעתו, מזרחי פגע בזכויות אדם, כאשר תמלל שיחות אישיות של פוליטיקאים. מזרחי עשה זאת, לאחר שקיבל את אישור בית המשפט לבצע האזנות סתר לאביגדור ליברמן.

רובינשטיין מאשים את מזרחי בניהול "פנקסנות כפולה"; מצד אחד החזיק תמלילים שהופקו מהאזנות סתר, שבוצעו כחוק, ומצד שני החזיק בתמלילים שהופקו שלא כחוק. הוא קבע, עם זאת, שמזרחי פעל בתום לב, ללא מניע אישי..
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by