בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קליפורניה: 16 עיירות לכודות בלב הלהבות; 18 הרוגים 
 
 מקווים שהגשם יסייע להם. הכבאים המותשים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שריפות הענק בקליפורניה הגיעו היום להרי סן ברנרדינו; מזג האוויר צפוי להקל היום על הכבאים המותשים, שלא ישנו זה שלושה ימים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כבאי לוס אנג'לס עומדים היום (רביעי) בפני אחד המבחנים הקשים ביותר, לאחר שלהבות המשתוללות באיזור בימים האחרונים. לכדו תושבי ערים הנמצאות בגבן להרים. השריפה המדאיגה ביותר מכונה "השריפה הישנה", שעומדת כעת אל מול הרי סן ברנרדינו ולכדה בתוכה 16 עיירות. לעזרת הכבאים עומד היום מזג האוויר, אשר צפוי להביא עמו ירידה בטמפרטורות ואף גשם קל.

17 שריפות משתוללות על שטח של 2,500 קילומטר מרובע בשבוע האחרון. השריפות גרמו למותם של 18 בני אדם, והרסו כ-2,000 בתים, ומחקו, למעשה פרברים שלמים. כוחות החילוץ מעריכים כי בני אדם נוספים נקברו תחת הריסות הבתים. במחוז סן דייגו משתוללות שתי שריפות ענק, המאיימות להתאחד היום למגה-שריפה אחת. הכבאים במחוז לא ישנו שלושה ימים ברציפות, בעודם נלחמים בשריפות, שהרסו יותר מ-500 בתים והביאו למותם של 12 בני אדם.

מנהלת מחלקת היערנות של קליפורניה, אנדריאה טרטל, אמרה כי "לא ראינו עצמה כזאת של אש ומספר כזה גבוה של נפגעים מעולם. מדובר באירוע יוצא דופן... זה מעגל האש הטבעי של אמא טבע, ועם רוחות כאלו, הוא מתגבר עלינו ועל היכולת שלנו להתמודד אתו". נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש הכריז על מצב חירום בארבעה מחוזות, והמושל הנבחר, ארנולד שוורצנגר צפוי להגיע לוושינגטון כדי לבקש מהקונגרס למימון לכיסוי נזקי השריפה. מושל קליפורניה היוצא, גריי דיוויס, העריך את נזקי השריפה ב-2 מיליארד דולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by