בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לחץ על מעצמות הגרעין להתפרק מנשקן 

לחץ על מעצמות הגרעין להתפרק מנשקן

 
 
חדשות  נענע


במהלך הועידה למניעת הפצת נשק גרעיני צפויות המדינות ללא נשק גרעיני להפעיל לחץ כבד על המדינות שמחזיקות נשק כזה לקדם את נושא פרוק הנשק הגרעיני בעולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 


אישורם של שני הסכמים לפירוק נשק גרעיני ברוסיה בשבוע שעבר עודדה במעט את רוחם של אלו שעוסקים במאמצים לקדם פירוק נשק גרעיני. הארצות, שאינן בעלות ארסנל גרעיני, צפויות להפעיל, במהלך הועידה לאי הפצת נשק גרעיני שמתכנסת היום, לחץ על חמשת המדינות המחזיקות במוצהר בנשק גרעיני להתחייב להתפרק מנשקם. המדינות ללא נשק גרעיני אינן מרוצות והן טוענות כי ארצות הברית, רוסיה, בריטניה, צרפת וסין אינן עושות מספיק להביא לעולם ללא נשק גרעיני.

סוכנות אי.פי מוסרת כי האמנה לאי הפצת נשק גרעיני נכנסה לתוקף ב-1970 נוסחה כפשרה בין מדינות שיש להן נשק גרעיני לבין אלו שאין להם. המדינות ללא נשק גרעיני התחייבו לא לפתח כלי נשק כאלו והמדינות שהחזיקו בנשק זה התחייבו לשאוף להתפרק מנשקן. ב-1995 הובילו האמריקאים את המאמץ לחידוש האמנה במלאות לה 25 שנים, תוך כדי הבטחה להתמיד ולנסות להוביל לפירוק הנשק הגרעיני ולמניעת עריכת ניסויים בו בכל רחבי העולם.

אולם נראה כי המאמצים לא עקביים ולא נושאים פרי. תפוצת הנשק הגרעיני התרחבה לאחר שהודו ופקיסטן ערכו ניסויים גרעיניים במאי 1998.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by