בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר 6 ימים הגיעו המחלצים אל הכורים הלכודים 
 
 אחד הכורים נושם אוויר צח (רויטרס)   
 
חדשות נענע

11 מתוך 13 הכורים שנלכדו המכרה בדרום רוסיה נמצאו חיים; אחד מת והשני נעדר; הצפה במכרה חסמה את דרכם של עשרות כורים החוצה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משלחת החילוץ שפעלה במכרה בדרום רוסיה מצאה היום (רביעי) את רובם כשהם בריאים ושלמים. הכורים היו לכודים מתחת לפני האדמה במשך שישה ימים. במהלך היום הם יוצאו מהמכרה.

11 כורים נמצאו היום חיים, מתוך 13 הכורים, שנלכדו במכרה בזפדאניה. כורה אחד נהרג ואחר נעדר. ביום חמישי שעבר דלפו מים מאגם תת-קרקעי לתוך המכרה, וחסמו את דרכם של הכורים החוצה. באותה שעה שהו במכרה 71 כורים. חלקם הצליחו לצאת החוצה דרך מחילות שונות.

אלה שנותרו במכרה נאלצו להתמודד עם ניתוק זרם החשמל ומזון מועט. "כל עוד יש להם די חמצן ומים, יש להם סיכוי להינצל", אמר אתמול בכיר בשירות לבטיחות המכרות של ממשלת רוסיה.

משלחת החילוץ קדחה מנהרה שהובילה ממכרה סמוך למכרה החסום. על מנת לעצור את דליפת המים מהאגם השליכו לשם מאות טונות של סלעים, אדמה ובטון. רק אתמול הצליחו המחלצים לעצור את זרימת המים למכרה, ובמקביל הגיעו הקודחים למרחק של מטרים ספורים ממקום הימצאם של הכורים הלכודים.

תאונות ברשת המכרת הן דבר שכיח ברוסיה, ומדי פעם מפגינים הכורים בבקשה לטפל בנושא הבטיחות. מנתונים של איגוד הכורים עולה, שבשנת 2002 נהרדגו במהלך עבודתם 68 כורים, ובשנה שלפני כן נהרגו 98 כורים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by