בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון זועם על דברי יעלון 
 
 שרון ויעלון בימים יפים יותר (לעמ)   
 
חדשות נענע

בשיחה עם מופז, הביע שרון את זעמו על דברי הביקורת של יעלון על פעולות הדרג המדיני; קודם לכן היום נועדו מופז ויעלון ודנו בדבריו של הרמטכ"ל המשקפים קרע רעיוני ביניהם; יעלון טען כי דבריו הוצאו מהקשרם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, הביע אמש (רביעי) את זעמו מדברי הביקורת של הרמטכ"ל על מדיניות הממשלה.

בשיחה עם שר הביטחון מופז, זעם ראש הממשלה על דבריו של יעלון כי מדיניות ישראל בשטחים היא הרסנית. מקור בלשכת ראש הממשלה אמר כי יש לפטר את הרמטכ"ל. לדברי המקור, "הרמטכ"ל מעולם לא אמר את טענותיו בשום דיון, ולמרות שכל הדלתות פתוחות בפניו". המקור גם הכחיש את נכונות הטענות.

קודם לכן נועדו מופז ויעלון ודנו בדבריו של יעלון, המשקפים קרע רעיוני בין השניים. הרמטכ"ל אמר למופז כי דבריו הוצאו מהקשרם. לאחר השיחה הודיע דובר צה"ל כי "גורמים במדים לא הביעו ביקורת כנגד ממשלת ישראל. הכתבות משקפות התלבטויות ודיונים מהותיים המתקיימים במערכת לנוכח מציאות כה מורכבת. צה"ל כפוף לדרג המדיני ומבצע את הנחיותיו במדויק".

בלשכת שר הביטחון, שאול מופז, דחו את הביקורת והביעו תמיהה על הטענה "המופרכת", לדבריהם, שלא נעשה די לסייע לממשלת אבו מאזן. מופז, נטען, התכוון להעביר אחריות ביטחונית על ארבע ערים לידי הפלסטינים.

יעלון אמר כי הקמצנות במחוות לפלסטינים והענישה הקולקטיבית הביאו לקריסת ממשלת אבו-מאזן, והזהיר את הממשלה מפני חזרה על אותן טעויות עם ממשלתו של אבו עלא, המנסה כעת לבסס את מעמדה.

כמו כן, טען יעלון, היה צריך להעביר ערים נוספות לשליטת הרשות הפלסטינית ולהמנע מדיון בגורלו האישי של יאסר ערפאת - מהלכים אלו יכלו לחזק את מעמדו של אבו מאזן מול ערפאת.

עוד הביע הרמטכ"ל חשש כי הלחץ על האוכלוסיה הפלסטינית והעוצר גורמים נזק ביטחוני ומגבירים את השנאה לישראל, וכי אם ישראל לא תעזור לממשלתו של אבו עלא, תוחמץ גם הזדמנות הזו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by