בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: עישון מגדיל הסיכוי לחלות בטרשת נפוצה 
 
 אין מוצא גם לאחר הפסקת העישון (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

גברים מגדילים פי 3 את סיכוייהם לחלות ונשים מכפילות את הסיכוי; גם מעשנים שהפסיקו לעשן ותסמיני המחלה התגלו אצלם, לא הצליחו להתחמק; גורמי רפואה בישראל: המחקר ישנה את המחשבה שלנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בנוסף לסרטן, קשיי נשימה ומחלות לב, מסתבר כעת שעישון עלול לגרור עימו מחלה נוספת: טרשת נפוצה. מחקר חדש שהתפרסם לאחרונה בכתב העת הרפואי Neurology טוען כי גברים מעשנים מגדילים פי שלושה את סיכונם לחלות במחלה, וכי נשים מעשנות מכפילות את הסיכון.

טרשת נפוצה היא מחלה ניוונית קשה שמתבטאת בהפרעות בתחושה, חולשה בגפיים והפרעות ביציבה ובראייה. המדענים הנורבגים והאמריקנים שערכו את המחקר בדקו 22 אלף איש, בגילאי 40-47. מן המחקר עולה כי לאחר הופעת תסמיני המחלה, הפסקת העישון כבר אינה משנה דבר.

ד"ר רונית גלילי-מוסברג, מנהלת המרפאה לטרשת נפוצה במרכז הרפואי רבין, הופתעה מהממצאים. בראיון ל"מעריב" היא טוענת כי "מחקרים שנעשו בעבר ובדקו גורמי סיכון לטרשת לא מצאו בצורה מובהקת סיכון מוגבר למעשנים".

לטענתה, הסיבה לכך נעוצה כנראה בהיקף הקטן של המחקרים הקודמים: "ייתכן שהמחקר הנוכחי, שנתן תוצאות משמעותיות, ישנה את המחשבה שלנו וייתן דגש גדול יותר על עישון כגורם סיכון לטרשת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by