בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משחקי מחשב אלימים יהפכו אותך לתוקפן 

משחקי מחשב אלימים יהפכו אותך לתוקפן

 
 
חדשות  נענע

מחקר חדש בארצות הברית מצא שמשחקי מחשב אלימים מעודדים מחשבות ורגשות תוקפניים והתנהגות אלימה


 
 
 
 
 
 
 
 
 
משחקי מחשב אלימים כמו דום ומורטל קומבט עלולים לעודד מחשבות ורגשות של תוקפנות ואף להביא לכדי התנהגות אלימה, אומרים חוקרים. החוקרים מזהירים כי משחקי מחשב אלימים עלולים להיות יותר מזיקים מסרטים ומתוכניות טלוויזיה משום שהם אינטראקטיביים ודורשים מהמשחק בהם להזדהות עם הדמות התוקפנית.

שני מחקרים נערכו בנושא על ידי חוקרים בארצות הברית, דוקטור קרייג אנדרסון ודוקטור קארן דיל. בראשון נמצא כי אנשים צעירים בעלי נטייה טבעית לתוקפנות עלולים להיות פגיעים במיוחד להשפעות השליליות מחשיפה חוזרת ונשנית למשחקי מחשב אלימים. המחקר השני מצא כי כל אדם יכול להפוך לתוקפן יותר באופן זמני לאחר חשיפה, אפילו קצרה, למשחקים אלימים.

דוקטור אנדרסון אמר כי המחקר מצא שתלמידים, שהרבו לשחק במשחקי מחשב אלימים בחטיבה ובתיכון, היו מעורבים ביותר מקרים של אלימות, ובקולג` השיגו רמת ציונים נמוכה. אנדרסון הוסיף כי המשחקים האלימים מלמדים ואף עוזרים לתרגל פתרונות אלימים למצבים של קונפליקט, הנזק בתווך הקצר מתבטא ביצירת מחשבות אלימות, בטווח הארוך עשוי המשחק במשחקים אלו לנסות וליישם בחיים את הפתרונות האלימים כפי שהוצגו במשחק.

הבי.בי.סי מוסר כי אף על פי כן עורכי המחקר מודים כי אינם יכולים להגיע למסקנה ברורה מהמחקר, זאת משום שלא ניתן לשחזר בתנאי מחקר את המציאות היומיומית. המחקר פורסם בביטאון אגודת הפסיכולוגים האמריקאית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by