בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורבי הרמטכ"ל: רה"מ מנסה לטשטש חקירתו 
 
 מרגיש חובה להתריע. יעלון (לעמ)   
 
חדשות נענע

המקורבים טוענים שזעמו של שרון על דברי יעלון הוא ניסיון להסית את תשומת הלב הציבורית מחקירת רה"מ בפרשות שחיתות; יעלון ביקר את מדיניות הממשלה בשטחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים המקורבים לרמטכ"ל, רב אלוף משה יעלון, טוענים היום (חמישי) כי התגובות הנזעמות שמגיעות מלשכתו של ראש הממשלה, אריאל שרון, בנוגע לביקורת שהעביר יעלון על הממשלה, הם למעשה זעם מדומה. לטענתם, שרון מנסה להסית את תשומת הלב הציבורית מהחקירות נגדו בפרשיות האי היווני וסיריל קרן. היום ייחקר שרון בחשד שקיבל שוחד.

על פי הפרסומים בכלי התקשורת, מתח הרמטכ"ל ביום שלישי ביקורת חריפה על מדיניות ישראל בשטחים, בעיקר בנושא הענישה הקולקטיבית של התושבים והמחסור במחוות. לטענתו, גרמה מדיניות זו לקריסתה של ממשלת אבו-מאזן, ועלולה לגרום לקריסת אבו עלא.

לכלי התקשורת הגיעו אמש דיווחים על הצעות לפטר את יעלון מתפקידו, בעקבות הטענות שהממשלה אינה מיישמת את הבטחותיה בנוגע להקלות על האוכלוסיה הפלסטינית בשטחים. בלשכה טענו, שיעלון מעולם לא העלה את טענותיו בפורומים המתאימים, אלא העדיף לפנות לתקשורת.

הדברים אינם מדוייקים, משום שבדיונים שערך בתחילת השבוע שר ביטחון, שאול מופז, בנוגע להקלות הביטחוניות, דרשה צמרת המטכ"ל לבצע הקלות נרחבות, בטענה שאין סיבה ביטחונית להימנע מהן. בשב"כ התנגדו לכך. האוכלוסיה הפלסטינית נמצאה בסגר מלא במשך חודש, מתחילת החגים, ולרגל חודש הרמדאן הוא הוסר.
 

יעלון לחץ את הממשלה לפינה

 
מופז קיים אתמול אחר הצהריים שיחת הבהרה טלפונית עם הרמטכ"ל. לאחר השיחה פרסמה דוברת צה"ל הודעה, לפיה "גורמים במדים לא הביעו ביקורת נגד ממשלת ישראל". בהודעת הדוברת נאמר כי "הכותרות עצמן משקפות התלבטויות ודיונים מהותיים, המתקיימים במערכת המקצועית לנוכח מציאות כה מורכבת. צה"ל וצמרת צה"ל כפופים לדרג המדיני, ומבצעים הנחיותיו במדויק".

הרמטכ"ל יעלון לא חזר בו מהדברים שאמר. מקורביו טוענים, שהוא חש כי מחובתו להתריע נגד מדיניות הממשלה, שמנוגדת לנתונים הביטחוניים שבידיו. המצב הזה מעמיד את ממשלת ישראל בבעיה - עתה לא יוכל ראש הממשלה לטעון באזניים אמריקניות, שהוא מנהיג מדיניות של יד קשה בשטחים בשל צורך ביטחוני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by