בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בישראל בודקים מסר מאיראן לפיו היא מעוניינת בהידברות 
 
 חתאמי. בישראל מתייחסים בספקנות למסריו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

המסר הועבר לרה"מ ולשר החוץ באמצעות גורם שלישי; בשבוע שעבר הסכימה איראן להקפיא את תוכנית האורניום ולאפשר שקיפות במתקני הגרעין; עם זאת, בישראל אומרים: הדרך לשינוי עוד ארוכה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בישראל בודקים לאחרונה מסר שהגיע מאיראן, באמצעות גורם שלישי, לפיו היא מעוניינת לפתוח בדו-שיח עם ישראל. דיווח על תוכנו של המסר הועבר לראש הממשלה, אריאל שרון, ולשר החוץ, סילבן שלום. כעת מתלבטים בירושלים כיצד להעריך את הפנייה ואם מדובר בשינוי.

כזכור, בשבוע שעבר הסכימה איראן להקפיא את תוכנית האורניום ולאפשר שקיפות במתקני הגרעין שלה, ואף יצאה בהצהרות חיוביות בעניין עיראק. עם זאת, מקורות בישראל אומרים כי הדרך לשינוי עדיין ארוכה, וכי הפעילות האיראנית נחשבת בעייתית בתחומים רבים.

מקור מדיני בכיר אמר כי לא הגיע שום מסר רציני מאיראן וראש הממשלה אינו מזהה מתינות או ריכוך בעמדתה כלפי ישראל. ההצהרות האיראניות בתחום הגרעיני, סבור שרון, צריכות להיבחן בשטח.

שלשום, בוועדת החוץ של הסנאט בארה"ב, אמר תת מזכיר המדינה האמריקני, ריצ'רד ארמיטאג', כי ארה"ב אינה שואפת לשינוי המשטר באיראן, אלא רק לשינוי המדיניות האיראנית בתחומים כמו נשק לא קונבנציונלי, תמיכה בטרור, זכויות אדם ומיעוטים. להערכתו, גם אם ישתנה המשטר ספק אם טהראן תשנה את התנהגותה ביחס לנשק הלא קונבנציונלי ולישראל. לדברי ארמיטאג', איראן היא המדינה המובילה בתמיכתה בטרור, וספק אם הצהרותיה בעניין הגרעין אמיתיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by