בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: הפיצוץ בבגדאד כתוצאה מדליפת גז 
 
 נסים על חייהם. דוברת הצלב האדום ליד המפקדה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

לפחות אדם אחד נהרג ומספר בניינים עלו באש; האו"ם והצלב האדום מפנים כוחות מעיראק; בעקבות פיגועים נגד זרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פיצוץ ממנו נהרג לפחות אזרח עיראקי אחד, וגרם לשריפת מספר בניינים ברובע העתיק במרכז בגדאד, נגרם מהתפוצצות מיכלית גז, כך מסר הערב (חמישי) דובר צבא ארה``ב.

הפיצוץ הידהד ברחבי בגדאד והוסיף למתיחות בעיר, שספגה השבוע גל של מכוניות תופת שהוסעו על ידי מתאבדים. דובר צבא ארה"ב מסר כי הסיבה לפיצוץ הגז נמצאת תחת חקירה.

מוקדם יותר, הודיעו ארגוני האו"ם והצלב האדום כי על רקע הפיגועים בעיראק, בכוונתם לצמצם במידה ניכרת את נוכחותם במדינה. הארגונים החלו לפנות צוותים, בעיקר מבגדאד.

האירוע שבעקבותיו התקבלה ההחלטה היה פיגוע ההתאבדות במטה הצלב האדום ביום שני. בפיגוע נהרגו עשרה בני אדם ו-22 נפצעו, מהם שישה באורח קשה. שבועיים קודם לכן נרצח דיפלומט בריטי מטעם האו"ם.

מקור רשמי באו"ם מסר שעשרים עובדים יישארו בבגדאד וארבעים נוספים יישארו ברחבי המדינה. "ביקשנו מאנשינו בבגדאד לצאת משם באופן זמני, לשם התייעצות עם המפקדה בנוגע להמשך פעילותנו בעיראק", אמרה דוברת האו"ם, מרי אוקאב.

ארגון "רופאים ללא גבולות" הודיע גם הוא שיצמצם את כוחותיו במדינה, ויעביר חלק מהם לעמאן שבירדן וחלק ללרנקה שבקפריסין. מספר ארגונים הומניטריים אחרים כבר צמצמו את נוכחותם בעיראק, בעקבות פיגוע ההתאבדות שהתרחש בחודש אוגוסט. בפיגוע נהרגו 22 בני אדם, בהם הנציג המרכזי של האו"ם, סרג'יו דה מלו.
 

לאחר המלחמה מתו יותר חיילים

 
מדו"ח שפרסם אתמול הצבא האמריקני עולה, כי לאחר המחלמה מתו בעיראק יותר חיילים מאשר במהלך המתקפה עצמה. במלחמה נהרגו 15 חיילים אמריקניים, ואילו מאז שהסתיימה בתחילת חודש מאי מתו 116 חיילים. מהצבא הבריטי נהרגו במהלך הקרב שמונה חיילים, ואילו מאז תומו נהרגו 11 חיילים.

נתון נוסף מצביע על כך שבמהלך הלחימה נגד צבאו של סדאם חוסיין מתו 23 חיילים בתאונות דרכים, התאבדויות ואש עצמית. מאז תום המלחמה, נהרגו 101 חיילים בנסיבות כאלה. בקרב החיילים

למרות כל זאת, הצליח הלילה נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, לקבל את הסכמת הסנאט להעביר חבילת סיוע של 87.5 מיליארד דולר לכוחות בעיראק ובאפגניסטאן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by