בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה: מועמד יהודי לראשות המפלגה השמרנית 
 
 מקווה לעשות היסטוריה. האוורד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

לראשונה מזה שתי מאות, יהודי עשוי להיכנס לתפקיד; אמש הדיח הפרלמנט את מנהיג המפלגה השמרנית מתפקידו; המועמדים העיקריים הודיעו כי יפנו את הדרך למייקל הווארד, שר הפנים לשעבר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה עשויה לעשות בקרוב היסטוריה: לראשונה מזה שתי מאות, יהודי עשוי לעמוד בראש המפלגה השמרנית במדינה. אמש (רביעי) הדיח הפרלמנט את מנהיג המפלגה השמרנית, איאן דנקן סמית', מתפקידו. המועמדים העיקריים לראשות המפלגה הודיעו כי יפנו את הדרך למייקל הווארד, שר הפנים לשעבר.

הווארד, חבר בית כנסת ליברלי בלונדון ותומך ישראל, נחשב לאחד מידידי ישראל הבולטים במפלגה השמרנית. הוא גונן על עמדתה של ישראל מול נציגים אחרים במפלגה, לאחר שאלה הישוו בינה לבין עיראק בנושא פיתוח כלי נשק להשמדה המונית.

בראיון ל"ג'ואיש כרוניקל", אמר הווארד, בן לניצולי שואה שסבתו נרצחה באושוויץ כי הוא "עדות חיה לכך שעצם היותך יהודי לא מונע ממך להגיע לעמדות הבכירות ביותר בפוליטיקה הבריטית".

המנהיג המודח סמית', שהפסיד ברוב של 15 חברי פרלמנט 90 - מול 75 - הודיע כי הוא מקבל את ההכרעה: "המפלגה אמרה את דברה, ואני מתכוון לעזוב את התפקיד מיד כשייבחר יורש".

מועמדים אחרים, שבהם חבר פרלמנט יהודי נוסף ואנשי חוגי המרכז שמאל של המפלגה, הודיעו על פרישתם ותמיכתם בהווארד. בהמשך צפויים לפסול עצמם מהתמודדות מועמדים נוספים, ואם יתברר כי הווארד הוא אכן המועמד היחידי, הוא יזכה למינוי אוטומטי כמנהיג המפלגה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by