בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח העוני: ש"ס ומרצ יוזמות הצבעת אי אמון בממשלה  
 
 אל תשליכנו לעת קיצוץ. הומלסים בירושלים (לעמ)   
 
חדשות נענע

הנשיא קצב קורא להקים ועדה ציבורית שתציע פתרונות; ועדת העבודה והרווחה של הכנסת תתכנס לדיון חירום, בנתונים שחשף הביטוח הלאומי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ש"ס ומרצ הגישו הצעות אי-אמון בממשלה, בעקבות פרסום דו"ח הביטוח הלאומי היום (חמישי) שחשף נתונים קשים על היקף העוני בישראל. יו"ר ש''ס, אלי ישי, תקף בחריפות את הממשלה ואמר כי מדיניותה "מנציחה את הפגיעה בילדים וזורעת הרס וחורבן". וח"כ יוסי שריד ממרצ אמר כי "הממשלה הנוכחית, בניגוד לכל ממשלות העבר, היא ממשלה שמאמינה בעוני".

נשיא המדינה, משה קצב, הביע גם הוא דאגה מנתוני העוני וקרא לממשלה להקים ועדה ציבורית ממלכתית, שתציע דרכים לצמצום ממדי העוני. ויושב ראש ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, ח"כ שאול יהלום (מפד"ל), קבע דיון חירום בדו"ח העוני ובהשלכותיו על תקציב המדינה.

מנתוני דו"ח העוני לשנת 2002 שפירסם היום המוסד לביטוח לאומי עולה, כי עשרות אלפי ישראלים ירדו בשנה שעברה אל מתחת לקו העוני. הדו"ח קובע כי בשנת 2002 חיו 309 אלף משפחות מתחת לקו העוני - בסך הכל 18.1 אחוז מהאוכלוסיה, שהם כמיליון ו-321 אלף בני אדם.

עוד עולה מהדו"ח, כי יותר מ-25 אלף ילדים הצטרפו בשנה שעברה למעגל העוני, ובסך הכל הגיע מספרם ל-618 אלף. הנתונים מראים כי העוני בקרב משפחות עניות העמיק ורמת החיים ירדה -12 אחוזים בעשירון התחתון וב-7 אחוזים בעשירון שלפניו, בזמן שרמת החיים של כלל האוכלוסייה ירדה בממוצע ב-4.6 אחוזים. המשמעות היא שהפער בין העניים לעשירים בארץ גדל.

במהלך שנת 2002 קוצצו קצבאות הביטוח הלאומי ובשל כך עלה מספר העניים. הדו"ח אינו כולל את השפעות הקיצוצים החדשים בקצבאות ילדים והבטחת הכנסה שיושמו ב-2003. לדברי שר הרווחה, זבולון אורלב, הדו"ח אינו כולל את מלוא הקיצוץ, וזה יתבטא במלואו רק בנתוני שנת 2003.

יושב ראש ההסתדרות, עמיר פרץ, אמר כי הנתונים בדו"ח אינם מעודכנים והוסיף כי "בכל חודש גורמת הממשלה לנפילתם של אזרחים רבים אל מתחת לקו העוני". פרץ אמר עוד כי "מספר העניים ובתי התמחוי הם הדברים היחידים הצומחים כאן".
 

ארגוני סיוע מדווחים על עלייה ניכרת בדרישה למזון וסיוע

ארגונים הומניטריים בארץ פרסמו גם הם נתונים המלמדים על עלייה בשיעור העוני. עמותת "ידיד", שלה 15 סניפים ברחבי הארץ, דיווחה אתמול על עלייה משמעותית במספר הפונים אליה לבקש סיוע. במחצית הראשונה של השנה שעברה הוכפל מספר הפונים לעמותה, שמסייעת בנושאים כמו ערעור על הקטנת קצבאות, הרעה בתנאי עבודה, בעיות דיור ועוד.

ארגון "לתת", המספק מזון לעמותות המטפלות בנזקקים, מדווח כי הביקוש למזון גדל בשנת 2002 ב-45 אחוז. הארגון מסר כי אסף השנה כ-700 טון מזון, אותם חילק בין 105 עמותות. בשנת 2001, לעומת זאת, חולקו חמישים טון מזון, שחולקו בין 30 עמותות. בשנה הבאה יחולקו כאלפיים טון מזון, בעקבות הסכם שאליו הגיע הארגון עם איגוד תעשיות המזון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by