בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דיווח: אל-קאעידה תכנן להפיל מטוס ישראלי 
 
 במטוס ישב בכיר במערכת הביטחון (אתר אל על)   
 
חדשות נענע

עיתון "קלגרי סאן" הקנדי מדווח שנמצא המקור להתרעה על פיגוע נגד מטוס אל על; היעד לפיגוע היה בכיר במערכת הביטחון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון אל-קאעידה תכנן להפיל מטוס ישראלי, שעליו אישיות בכירה. כך מדווח היום (חמישי) עיתון "קלגרי סאן" הקנדי. בתחילת השבוע עלתה בכלי התקשורת הידיעה, לפיה המודיעין הישראלי הצליח לסכל פיגוע אווירי. אולם, לא היה מרור מי תכנן את הפיגוע.

היעד לפיגוע היה בכיר במערכת הביטחון הישראלית, ובעקבות ההתרעה על הפיגוע, התבקש הטייס לשנות את יעד הנחיתה שלו. זאת, לאחר שנודע כי ארגון הטרור מתכננים לשגר טילי קרקע-אוויר מרכב לעבר המטוס, בעת שיחל בתהליך הנחיתה.

טיסה LY 105 יצאה מתל אביב לארצות הברית דרך טורונטו. ההודעה על ההתרעה התקבלה כשהיו בדרכם לקנדה, והטייסים קיבלו הוראה לתדלק במונטריאול ולהמשיך הלאה מיד. המטוס נחת, תדלק והמשיך לאחר כחצי שעה לשדה תעופה "המילטון" הסמוך לטורונטו. שם ירדו 45 נוסעים, שביקשו להגיע לקנדה, ושאר הנוסעים המשיכו עד ללוס אנג'לס.

מחברת אל על נמסר בתגובה, כי טיסת LY 105 הוסתה בתאריך 23 באוקטובר מיעדה המקורי, בשל התרעות לא ממוקדות. "למרות שההתרעה לא היתה ממוקדת, החליטו בחברה לא לקחת סיכון", נאמר בהודעה.

קלטות של מנהיג אל-קאעידה, אוסעמה בן-לאדן, ממשיכות להתפרסם בכלי התקשורת. לפני שבועיים הבטיח המנהיג לבצע פיגועים נוספים בתוך ארצות הברית ומחוצה לה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by