בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עתירה לבג"צ: לסגור את מתקן הכליאה הסודי 1391 
 
 העותרים דורשים לסגור את המתקן (ערוץ 10)   
 
חדשות נענע

המוקד להגנת הפרט דורש להורות למדינה לסגור את המתקן בו מוחזקים אסירים פלסטינים; בג"צ הציע בעבר לעתור כדי להביא לדיון עקרוני בסוגיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המוקד להגנת הפרט עתר היום לבג"צ בדרישה שיורה למדינה לסגור את מתקן הכליאה הסודי המכונה "מתקן 1391". לטענת הארגון, מוחזקים במתקן אסירים פלסטינים, ש"נעלמים" מבתיהם והם אינם זוכים לקיים תקשורת עם העולם החיצוני.

מנהלת המוקד, דליה קרסטיין, טוענת כי מדובר בהפרת החוק הבינלאומי. לדבריה, זהו בית הכלא היחיד בישראל שסגור לביקורי הצלב האדום. לעתירת המוקד צורפו עדויות של אסירים שריצו עונש במתקן, ולטענתם הוחזקו בתאים ללא חלונות שקירותיהם נצבעו בשחור.

האסירים העידו עוד, כי לא ראו נפש חיה במהלך מעצרם, מלבד חוקריהם, ורק לעיתים נדירות אנשי צוות רפואי ושופטים צבאיים. לייצוג משפטי זכו רק לעיתים נדירות וגם אז לא סיפרו להם עורכי דינם היכן הם מוחזקים.

לפני חודשיים הגיש המוקד עתירה אחרת בנוגע למתקן הכליאה, אז הציע בית המשפט להגיש עתירה שתדון במתקן באופן עקרוני. קול ישראל מדווח כי המדינה אמרה בדיון הקודם כי המתקן אינו סודי, אלא נמצא בבסיס צבאי סודי, וכי בכל מקרה המתקן כבר נסגר. העותרים טוענים כי אין כל הוכחה שהמתקן אכן נסגר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by