בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ר"מ איטליה לשעבר זוכה מאשמת רצח 
 
 התביעה טענה כי העיתונאי עמד לחשוף פרטים מביכים על אנדראוטי   
 
חדשות נענע

ביהמ"ש העליון הפך החלטה קודמת שהרשיעה ושלחה את ג'ילוי אנדראוטי ל-24 שנות מאסר; התביעה טענה שהפוליטיקאי ביקש מהמאפיה לרצוח עיתונאי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט העליון באיטליה זיכה הערב (חמישי) את ראש ממשלת איטליה לשעבר, ג`יליו אנדראוטי, מאשמת הזמנת רצח על ידי המאפיה, של עיתונאי בשנת 1979. בית המשפט לערעורים הפך את פסק הדין של ערכאה נמוכה יותר, שקבעה בנובמבר האחרון כי הפנסיונר בן ה-84 ירצה 24 שנים בבית הכלא.

הפסיקה היתה צפויה לאחר שפרקליט המדינה הסכים עם ההגנה, ואמר כי אנדראוטי צריך להיות מזוכה באופן מוחלט וכי לא היה צורך במשפט חוזר ופנייה לביהמ"ש לערעורים.

עורכי הדין של אנדראוטי ערערו לבית המשפט הגבוה לאחר שבית המשפט לערעורים בעיר פרוג'ה הפך החלטה קודמת שזיכתה אותו. ביהמ"ש בפרוג'ה מצא את אנדראוטי אשם באשמת הרצח ב-1979 של העיתונאי חושף הסקנדלים, מינו פקרלי.

פסק הדין של פרוג'ה עורר תדהמה ברחבי איטליה, שגרמה להסכמה מקיר לקיר הן של הקואליציה והן של האופוזיציה בממשלה, שטענו כי החלטת השופטים שמה ללעג את הצדק.

התביעה אמרה בשני המקרים הראשונים כי אנדראוטי הזמין את הרצח מכיוון שפקרולי התכוון לפרסם כתבה חושפנית שהיתה אמורה לפגוע בפוליטקאי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by