בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"מגעים שקטים" מתנהלים בין לשכות שרון ואבו עלא 
 
 אבו-עלא מעוניין להחיות את התהליך המדיני (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בניסיון לתאם פגישה ביניהם; ראש הממשלה הפלסטיני אמר אתמול כי הוא מוכן להפגש עם שרון; עם זאת הכחיש כי נקבעה פגישה כזו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מגעים שקטים מתנהלים בימים האחרונים בין לשכת ראש הממשלה, אריאל שרון, לבין לשכת ראש הממשלה הפלסטיני, אבו-עלא, בניסיון לתאם פגישה ביניהם. בירושלים הביעו היום (ראשון) תקווה שבקרוב יתחדשו המגעים בדרג-בכיר בין ישראל לבין הפלסטינים.

אבו-עלא, אמר אתמול כי הוא מוכן להיפגש עם שרון, על מנת להחיות את התהליך המדיני, אך לדבריו, לעת עתה לא מתוכננת כל פגישה ביניהם. חבר הקבינט הפלסטיני, סאיב עריקאת, חזר על הדברים ואמר כי הרשות מוכנה לחדש את המגעים עם ישראל בכל עת, תוך שהוא מציין כי הרחבת ההתנחלויות חייבת להיפסק.

השבוע אמר ראש הממשלה כי ישראל עומדת על סף הזדמנות חדשה לעלות על הדרך לשקט ולשלום. לדבריו, מתקיימים מגעים עם בכירים פלסטינים, אולם המגעים אינם מתקיימים בדרג של ראשי ממשלה, לבקשת הפלסטינים.

שרון אמר כי הפלסטינים ביקשו לדחות את המשא ומתן בדרגים גבוהים, כדי לאפשר לראש הממשלה הזמני, אבו עלא, לבסס את מעמדו ברשות. עם זאת, הוא הדגיש כי ישראל מוכנה למשא ומתן בכל עת.
 

מופז הודיע כי בכוונתו לחדש המגעים עם הפלסטינים

 
שר הביטחון, שאול מופז, מתכוון לחדש כבר בשבוע הבא את המגעים עם בכירים ברשות הפלסטינית.

מקורות מדיניים בישראל מסרו כי השבוע כבר נפגש ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, עמוס גלעד, עם בכירים פלסטינים כדי להכין את פגישותיו של מופז.

יועצו של יושב ראש הרשות, יאסר ערפאת, לביטחן לאומי, ג'יבריל רג'וב, אמר ביום שישי כי לא נקבעה כל פגישה עם מופז. עם זאת הוסיף רג'וב, כי הפלסטינים אינם מתנגדים להפגש עם נציגים מישראל, כל זמן שמדובר בפגישה רצינית ולא בצעד שנועד ליצור רושם שמתנהלות פגישות.

יועצו של ערפאת, נביל אבו רודיינה, אישר שלשום את דבריו של ראש הממשלה השבוע, כי מתנהלים מגעים בין בכירים פלסטינים וישראלים. עם זאת ציין אבו רודיינה כי המגעים לא הניבו תוצאות של ממש ואמר כי "המגעים אינם מספיקים ועל ישראל להפסיק את האלימות נגד הפלסטינים, לחזור לשולחן המשא ומתן ולכבד את התחייבויותיה בהתאם למפת הדרכים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by