בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שוחרר הצעיר שירק על האנדרטה לזכר רבין 
 
 ירק והתנצל. בר שדה (רפרודוקציה: משטרת מחוז ת``א)   
 
חדשות נענע

הוא פוטר מעבודתו בעירייה ונגזרו עליו 5 ימי מעצר בית וצו הרחקה מכיכר רבין; הצעיר שצולם ע"י ערוץ 2 הגיע לאנדרטה והתנצל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משטרת מרחב ירקון שחררה הערב (ראשון) בערבות את עובד העירייה, שנעצר הבוקר בתל אביב לאחר שירק על האנדרטה לזכר יצחק רבין ז``ל ואיים על הנוכחים במקום. עם תום החקירה שוחרר הצעיר והוצא נגדו צו לחמישה ימי מעצר בית והרחקה של 14 יום מכיכר רבין.

הצעיר בן ה-18 הוא מחלק דואר של העירייה, שנשר מבית הספר והועסק במסגרת פרוייקט מיוחד להעסקת נושרים ממערכת החינוך. הבוקר, בזמן שהגיעו חניכי "השומר הצעיר" להניח זרי פרחים על האנדרטה, הגיע הצעיר למקום, קילל את החניכים ואיים שירצח אותם אם ימשיכו להניח זרי פרחים על האנדרטה.

למקום הוזעק השוטר שמסייר במקום באופן קבוע, אשר ראה את הצעיר יורק על האנדרטה. הוא עיכב אותו לחקירה והודיע לעירייה. הנהלת העירייה פיטרה את הצעיר.
 

אנשים שראו אותי יורק תומכים בי

זר פרחים ומכתב התנצלות. בר-שדה (צילום: משטרת מחוז ת"א)
 זר פרחים ומכתב התנצלות. בר-שדה (צילום: משטרת מחוז ת"א)   
הבוקר הגיע לאנדרטה צעיר נוסף שירק עליה. ישעיהו בר-שדה בן ה-23 מתל אביב צולם השבוע על ידי צוות של ערוץ 2 בטלוויזיה, כשהוא יורק על המצבה. היום ביקש מכתבי ערוץ 2 שילוו אותו למצבה, כדי להתנצל. הוא הניח זר פרחים על האנדרטה והתנצל: "עשיתי דבר נורא כשירקתי על סמל לאומי ופגעתי ברגשות של כל כך הרבה אנשים".

בר-שדה הסביר כי מה שעשה נבע מהצורך שלו "להוציא את הבטן המלאה כלפי השמאל". "אין לי שום דבר נגד רבין", אמר ומול המצלמות הביע התנצלות על מעשהו.

עם זאת, סיפר שאנשים מביעים תמיכה במעשה הזלזול שלו באנדרטה. "אנשים שראו אותי בצילומים בכתבה באים ואומרים לי: 'היית גבר'; 'אחלה, סוף סוף עשית משהו אמיץ'".
 

חניכי הנוער העובד והלומד ישמרו על האנדרטה

הנוער הלומד והעובד ישמרו על האנדרטה
 הנוער הלומד והעובד ישמרו על האנדרטה   
תנועת הנוער העובד והלומד הודיעה ביום שישי בבוקר כי תציב חניכים ליד האנדרטה למשך מספר ימים, כדי להבטיח שאין פוגעים בה. זאת, לאחר שבליל חמישי ריססו אלמונים כתובות נאצה וצלבי קרס על האנדרטה ואת הכתובת "כהנא צדק" על תמונת רבין, שנתלתה מעל לבמה עליה נערכה בשבת העצרת לזכרו.

את הכתובות גילה ביום שישי בבוקר שומר שהגיע לעבודתו בבניין עיריית תל אביב. מחקירה ראשונית של מרחב ירקון עולה, כי שומר שאמור היה לנכוח במקום עזב מסיבה בלתי ברורה, והיעדרו איפשר למשחיתים לרסס על אבני האנדרטה.

כתובות "כהנא צדק" רוססו גם על קיר בניין בבני ברק ועל קירו של סניף בנק לאומי בחולון. כתובות נוספות רוססו על קיר חנות מוסיקה ברחוב דיזינגוף בת"א, על קיר של קופת חולים ברחוב ברודצקי ברמת אביב, על ארון בזק בשכונת נווה אביבים בצפון תל אביב ובסמוך לביתו של יגאל עמיר בהרצליה. במחלף שער הגיא רוססו ססמאות בגנותם של יצחק ולאה רבין.
 
 

שרון: מעשה מחריד ומכוער

ראש הממשלה, אריאל שרון, שוחח ביום שישי בטלפון עם דליה רבין, בתו של ראש הממשלה המנוח והביע באוזניה את זעזועו מהשחתת האנדרטה לזכרו. שרון אמר כי מדובר במעשה מחריד ומכוער ויש לעשות הכל, כדי למצוא את האחראים לכך ולנקוט נגדם בכל הצעדים.

יושב ראש מפלגת העבודה, שמעון פרס, אמר כי חילול האנדרטה הוא תופעה הראוייה לכל גינוי. "שוב מתברר כי בימין הקיצוני יש מי שמפרשים לפעולה התבטאויות לא אחראיות ומסיתות של גורמים פוליטיים בכירים", אמר פרס.

שר המשפטים, יוסף לפיד, אמר כי יש להחמיר עם אותם אנשים, אותם כינה "לונטיק פרינג'" - שוליים מטורפים. "אני חושב שהגיע הזמן להתייחס אליהם כמו שהם רוצים שיתייחסו אליהם, ברצינות". הוא הוסיף , שלצערו "האנשים המנוולים האלה השיגו מה שרצו - פרסום לכך שהם מצדיקים את רצח רבין".

פעיל כ"ך, איתמר בן גביר, גינה את חילול האנדרטה אולם אמר שלא מפליא שיש יהודים שחושבים שכהנא צדק. ואילו אמו של יגאל עמיר, רוצחו של רבין, אמרה בראיון לתחנת הרדיו "אמצע הדרך" כי אינה חושבת שהאיש שירק על האנדרטה עשה פשע.

בראיון אמרה עוד גאולה עמיר: "כשרוצים להנציח בכיכר לא צריך לעשות טררמים גדולים. אדם שרוצה לזכור אדם הוא יזכור אותו גם בלי ההצגות וכל החגיגה הזאת. זה מנהג של גויים כל הדבר הזה של הטררם בכיכרות... מה עושים שם? מה עושים? אם לא היו זמרים אני מבטיחה לך שעשרים איש היו שמה...".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by