בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה אישרה להוציא צווי חירום 
 
 בחלק מהתחנות כבר מורגש מחסור עקב הביקושים המוגברים (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

השרים אישרו הוצאת צווי חירום להפעלת השירותים החיונים במשק אם ייפתחו העובדים בשביתה כללית; אזל מלאי הדלק במאגרי פי גלילות; פעילות נתב"ג הופסקה לשעתיים; הצדדים צפויים להיפגש שוב היום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה אישרה אחר הצהריים (ראשון) במשאל טלפוני להפעיל את התקנה מימי המנדט הבריטי ולהוציא צווי חירום להפעלת השירותים החיוניים במשק אם יפתחו העובדים בשביתה כללית.

איום השביתה הכללית נותר בעינו, לאחר שפגישותיהם של שר האוצר, בנימין נתניהו, ויו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ, במהלך סוף השבוע הסתיימו שתיהן ללא תוצאות. הצדדים צפויים להיפגש שוב היום בנסיון אחרון למנוע השביתה. התאחדות התעשיינים ואיגוד לשכות המסחר פנו לבית הדין לעבודה בבקשה כי יוציא צו מניעה נגד השביתה.

במקביל, אזל מלאי הדלק במאגרי פי גלילות. חברת פי גלילות, המספקת דלק למרבית התחנות בדרום הארץ, הפסיקה לספק בנזין לחברות הדלק. מלאי הסולר של החברה צפוי להספיק למספר ימים. עקב הביקושים המוגברים לדלק שנשרמו בתחנות, מורגש מחסור זמני בבנזין 95 אוקטן בתחנות הדלק ברחבי הארץ . אם יימשכו הביקושים, ייתכן מחסור בדלק כבר ביממה הקרובה.

הבוקר הופסקה אספקת הבנזין והסולר לתחנות הדלק ברחבי הארץ. במשרד התשתיות נבדקת אפשרות להוציא צווי ריתוק לעובדי הנמלים ולמובילים, כדי לאפשר אספקה סדירה של דלק. ברשות הנמלים החלו כבר אמש בעיצומים ולקראת השביתה הכללית במשק, הורה איגוד קציני הים לא לפרוק דלק ומכליות שייכנסו לנמלים. משרד התשתיות פתח חדר מצב שעוקב אחר השיבושים במשק הדלק מחשש מפגיעה ביכולת יצור החשמל. במשרד החלו בהליך הוצאת צווי ריתוק לעובדי בתי הזיקוק.

במקביל, אמר יו"ר ועד עובדי נתב"ג אמר כי החל ממחר בבוקר יושבת נמל וייפסקו הטיסות וההמראות. ייתכן שהשבתת נמל התעופה בן גוריון תוקדם להיום בחצות. כך מדווח 'הארץ'. במסגרת ההכנות לשביתה, השביתו אחר הצהריים עובדי רשות שדות התעופה, בשעה 14:00 את כל הטיסות בנמל התעופה בן גוריון. זאת, במחאה על כך שראש הממשלה שרון אינו מתערב ואינו מנסה למנוע את השביתה הכללית במשק ובמקום זאת, יוצא לביקור ברוסיה. במסגרת ההשבתה לא קיבלו הטיסות הנוחתות שירותי קרקע. חברות התעופה ניסו להקדים או לדחות את טיסותיהם כך שלא ייפגעו מהשבתת הנמל וחברת אל על שינתה אל לוח הטיסות שלה. הטיסות התחדשו בשעה 16:00.

ארגוני המורים והסתדרות המורים יתכנסו הערב לדון באפשרות להצטרף לשביתה. הסתדרות המורים הכריזה בימים האחרונים על סכסוך עבודה ולכן תוכל לפתוח בשביתה רק בעוד תשעה ימים. לדברי המזכ"ל יוסי וסרמן, יתכן שיוחלט לפתוח בשלב הראשון רק בעיצומים.

בעקבות עיצומי עובדי המדינה אין היום קבלת קהל בכל משרדי הממשלה, בביטוח הלאומי, בשירות התעסוקה, בטאבו ובמשרדי הרישוי.
 

פרץ: הצעות האוצר נועדו להסיט את הוויכוח

 
נתניהו אמר אתמול בראיון לערוץ 2, כי הציע להסתדרות להקים קרן מיוחדת בראשות שופט בדימוס ובהשתתפות נציגי עובדים ומעסיקים, אשר תפצה את האזרחים שיפגעו כתוצאה מהרפורמה בקרנות הפנסיה. הוא תקף את פרץ על כך שלא קיבל את ההצעה ואמר שהוא חושב שהמאבק הוא לא נגד הפנסיה אלא מאבק של מונופולים נגד תחרות.

פרץ אמר בתגובה כי הצעות האוצר נועדו להסיט את הוויכוח. "כל מה שאנחנו רוצים זה התחייבות להקפיא את הרפורמות ולהיכנס לדיון של שישה חודשים עם פסק זמן בשביתות, כדי להגיע להסדר בכל הנושאים", אמר פרץ.

בפגישה ביום שישי נדחתה, בין השאר, תביעת ההסתדרות להביא תחילה לאישורה כל תכנית רפורמה ושינוי מבני במשק. באוצר מאשימים את ההסתדרות כי היא נחושה לפתוח בשביתה ואומרים כי "כדור השביתה כבר נורה ואי אפשר לעצור אותו". בהסתדרות טוענים כי השביתה הכרחית, "אם הממשלה לא תבין שהיא אינה יכולה להשתלט על הפנסיה ועל שכר העובדים".
 

עתירה נגד השביתה

בתוך כך, איגוד לשכות המסחר צפוי לבקש היום מבית הדין לעבודה להוציא צו מניעה נגד השביתה הכללית. אוריאל לין, נשיא האיגוד, אמר אתמול כי השביתה מונעת ממניעים פוליטיים של יו"ר ההסתדרות, אשר "מנסה בכוחנות, בסחטנות ובשביתות להפקיע מהממשלה ומהכנסת את סמכויותיה לחוקק חוקים שיבריאו את המשק".

בעתירה יטען האיגוד, בין השאר, כי להסתדרות אין כל סכסוך עבודה עם המגזר העסקי, ולכן אין כל סיבה להשבתת המשק. האיגוד מעריך כי תגרום לנזקים בהיקף של מיליארדי שקלים.

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר השבוע שאין סיבה אמיתית לשביתה וכי הממשלה אינה מנסה לפגוע בזכויות העובדים: "העיצומים והשביתות לא יגרמו לשינוי בתוכניות הממשלה", אמר שרון. ראש הממשלה קרא ליושב ראש ההסתדרות פרץ, לפתוח בהידברות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by