בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורות פלסטינים: צעיר בן 20 נהרג מאש צה"ל 
 
 מאות אלפי מתפללים פלסטינים, אלפי שוטרים ישראלים. הר הבית (רויטרס)    
 
חדשות נענע

לטענת הפלסטינים הירי בוצע במחנה הפליטים עסכר בשכם; מצה"ל נמסר כי לא ידוע על הרוג פלסטיני באזור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במחנה הפליטים עסכר בשכם נהרג פלסטיני בן 20 מאש צה"ל, כך מסרו הבוקר (שבת) מקורות פלסטינים. הם ציינו כי הדבר היה במהלך עימותים וחילופי אש. מצה"ל נמסר כי כח צנחנים ירה לעבר פלסטיני שנמלט ממחסום פתע והוא נפצע קל ברגלו. עוד נמסר כי לא ידוע לצה"ל על הרוג פלסטיני באיזור.

פלסטינים ירו הלילה על מוצב צה"ל ברפיח, סמוך לגבול ישראל-מצרים, כך דווח ב"קול ישראל". לא היו נפגעים. כוחות חי"ר של צה"ל עצרו הלילה ארבעה מבוקשים בקלקיליה. אחד מהמבוקשים הוא פעיל פתח.

אמש נפצע סטודנט פלסטיני באורח קשה מאש חיילי צה"ל במחסום ליד שכם. החיילים טוענים כי הצעיר לא שעה להוראותיהם לעצור, והם ירו לעבר רגליו ופגעו בו. חובש צבאי טיפל בצעיר במקום, ולאחר מכן הועבר הצעיר לבית חולים בשכם.

בהר הבית בירושלים הסתיימו אתמול בצהריים ללא אירועים מיוחדים תפילות יום השישי הראשון של חודש הרמדאן. כ-190 אלף מתפללים מוסלמים הגיעו היום לתפילות. משטרת ירושלים נערכה בכוחות מתוגברים באזור מתחם ההר ואלפי לוחמי מג"ב ושוטרים התפרסו, במזרח העיר ובכפרים הערבים הסמוכים.

שר הביטחון התיר את השתתפותם של 4,000 מתפללים מיהודה ושומרון ו-1,000 מתפללים מרצועת עזה. התפילה במתחם הותרה רק לגברים נשואים מגיל 45 ומעלה ולנשים נשואות מגיל 35 ומעלה. תושבי מזרח העיר בעלי תעודות זהות כחולות, הורשו להכנס להר הבית ללא הגבלה.

בתוך כך אמר אתמול מפקד מחוז ירושלים של המשטרה, ניצב מיקי לוי, כי בידי המשטרה יש התרעות כלליות לפיגועים בירושלים והיא נערכת בהתאם לכך.
 

הקלות לאוכלוסייה הפלסטינית לרגל חודש הרמדאן

 
לקראת חודש הרמדאן החליט שר הביטחון לאמץ את עמדת צמרת צה"ל והכריז על שורה של הקלות עם האוכלוסייה הפלסטינית.

במסגרת ההקלות ניתנו אישורי כניסה לאלפי פועלים וסוחרים מיהודה, שומרון ועזה, וכן חודשה התחבורה הציבורית הפלסטינית ברחבי יהודה ושומרון.

יש לציין שההקלות התקבלו בניגוד לעמדת השב"כ, שטען כי יש להתייחס לפלסטינים ביד קשה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by