בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת מלזיה התפטר בתום 22 שנות כהונה 
 
 התפטר בעקבות הסערה שעוררו דבריו. מוחמד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מהטיר מוחמד עורר סערה בדברו על שליטה יהודית בעולם; עם התפטרותו, ממליץ לנשיא בוש להפסיק לשקר; במקומו הושבע סגנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת מלזיה, מהטיר מוחמד, התפטר היום (שישי) בעקבות הסערה שעוררו דבריו על היהודים. מוחמד מסר היום את מקומו לסגנו, עבדאללה אחמד באדאווי. סערה טרופית השתררה בקואלה לומפור, בירת המדינה, בזמן שמוחמד עזב את השלטון לאחר 22 שנה.

מוחמד, בן 78, הפך ברבות השנים לדוברן של המדינות המוסלמיות והעולם השלישי אל מול העולם המערבי. אולם לפני שבועיים, בכינוס המדינות האיסלאמיות, הוא חצה את הקווים, כשדיבר על שליטה יהודית בעולם. דבריו עוררו תרעומת בארצות הברית, באירופה המערבית ובאוסטרליה.

בעת שעזב את משרדו בפעם האחרונה, שאלו אותו עיתונאים האם יש לו מה לומר לנשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש. מוחמד השיב כי "לא משתלם לא לומר את האמת". בוש טוען כי נזף במוחמד לאחר דבריו על היהודים, אולם מוחמד עצמו טוען כי לא קיבל שום שיחת שכזו.

ארצות הברית וארצות המערב לא מסרו תגובה רשמית על התפטרותו של מוחמד. בדרום מזרח אסיה מתרגשים יותר. ראש ממשלת תאילנד אמר היום כי "אתגעגע לאחי הבכור". סין הביעה "הערצה כנה" להישגים אליהם הגיעה מלזיה תחת שלטון מוחמד וראש ממשלת יפאן שיבח את מדיניות הפנייה למזרח של מוחמד. 24 מיליון התושבים במלזיה חוו שגשוג וצמיחה תחת שלטונו של מוחמד, אולם רבים מהם מסכימים כי הגיע זמנו לפרוש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by