בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רובינשטיין וארבל הבטיחו לפתור המחלוקת ביניהם 
 
 הדו``ח עורר מחלוקת בין היועץ לפרקליטות (לעמ)   
 
חדשות נענע

היועץ המשפטי ופרקליטת המדינה שנועדו עם שר המשפטים לפיד במאמץ לפתור המחלוקת בפרשת מזרחי; ארבל ביטלה הופעתה בוועדת חוקה חוק ומשפט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר המשפטים, טומי לפיד, היועץ המשפטי, אליקים רובינשטיין ופרקליטת המדינה, עדנה ארבל נפרדו בלחיצת יד לאחר שבפגישה המשולשת שנערכה ביניהם הסכימו רובינשטיין וארבל לפתור את המחלוקת הפומבית ביניהם.

לפיד ביקש להיפגש עם השניים במטרה לפתור את המשבר שפרץ ביניהם בעקבות המלצת היועץ להדיח מתפקידו את ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב משה מזרחי.

בתוך כך, ביטלה ארבל את הופעתה המתוכננת להבוקר בפני ועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת, לאחר שהיועץ רובינשטיין קבע שהופעתה בפני הוועדה אינה תואמת מנהל תקין. רובינשטיין עצמו הופיע בפני הוועדה בשבוע שעבר.

ארבל שיגרה ליו"ר הוועדה מכתב ובו הסבירה, כי לאחר שרובינשטיין קבע שהופעתה יחד עם פרקליטות נוספות שחלקו על דעתו בפרשת מזרחי, שגויה וסותרת כללי מינהל תקין והיררכיית קבלת החלטות, הן מכבדות את עמדתו בכדי למנוע ויכוח נוסף.

בעקבות החלטתה של ארבל, ביטל יו"ר הוועדה, מיכאל איתן, את ישיבת הוועדה. לדברי ח"כ איתן, רובינשטיין שגה בהחלטתו ופגע בעבודת הכנסת ובתפקידי הביקורת שלה על הרשות המבצעת. איתן הודיע לשר המשפטים לפיד, כי הוא עומד על כך שהוועדה תשמע את דעתה של פרקליטת המדינה וסוכם, שלפיד הוא שיציג אותה.

חבר הוועדה ממפלגת העבודה, אופיר פינס, אמר כי אין להשלים עם חוסר הסובלנות שגילה רובינשטיין כלפי דעה שונה משלו, ההופכת את 'זכות הציבור לדעת' ללעג ולקלס. פינס הציע לאיתן לא להניח לשר המשפטים או לרובינשטיין להופיע בפני הוועדה, עד שיסירו את התנגדותם להופעתה של ארבל.
 

רובינשטיין הציע למזרחי לפרוש קודם לפרסום הדו"ח

 
הערוץ השני בטלוויזיה דיווח ביום שישי כי רובינשטיין הציע לניצב מזרחי לפרוש מתפקידו, לפני שפרסם את הדו"ח נגדו.

על פי הדיווח, מזרחי דחה את ההצעה ורובינשטיין פרסם דו"ח בו הוא מאשים את מזרחי ב"להיטות יתר" בביצוע האזנות סתר לפוליטיקאים, בהם אביגדור ליברמן, אז מנכ"ל משרד ראש הממשלה.

בעקבות הדו"ח המליץ רובינשטיין להדיח את ניצב מזרחי מתפקידו, בניגוד לעמדת ארבל. בהופעה בפני ועדת החוקה של הכנסת נימק את המלצתו בכך, שמזרחי תמלל גם הקלטות של שיחות פוליטיות ושיחות אינטימיות. לטענתו, "שבעים אחוז מהחומר לא היו רלבנטים לעניין החקירה, בסתירה לצו בית משפט".

רובינשטיין האשים את מזרחי בניהול "פנקסנות כפולה"; מצד אחד החזיק תמלילים שהופקו מהאזנות סתר, שבוצעו כחוק, ומצד שני החזיק בתמלילים שהופקו שלא כחוק. הוא קבע, עם זאת, שמזרחי פעל בתום לב, ללא מניע אישי.

לעומתו טענה הפרקליטות כי "לצד זכותו של הפרט, גם אם הוא גורם פוליטי, להגן על פרטיותו וחופש שיחו, כתביו ורשומותיו, עומד האינטרס של החברה להגן על עצמה מפני גורמים עוינים, החשודים בביצוע עבירות". רובינשטיין השיב במכתב חריף בו האשים את פרקליטת המדינה בהתנהגות שאינה הולמת ממשל תקין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by