בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חזרו מטוסי הסיוע הישראלים לאתיופיה 

חזרו מטוסי הסיוע הישראלים לאתיופיה

 
 
חדשות  נענע

זאת לאחר שפרקו את הציוד הרפואי והמזון שנשלח כסיוע למדינה הנתונה בבצורת; בין היתר נשלחו שלושה טונות של מצות, מכיוון שהרבנות הצבאית סירבה לשלוח לחם ומוצרי חמץ בפסח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני מטוסי ה``הרקולס`` של חיל האוויר הישראלי, שנשלחו עם סיוע לאתיופיה נחתו בארץ. המטוסים המריאו לפני הצהרים בחזרה לישראל, לאחר שפרקו באתיופיה את הציוד שהביאו עימם.

מגלי צה``ל נמסר כי המטוסים הגיעו הבוקר למדינה האפריקנית, כשעליהם מזון ציוד רפואי ומים מינרליים, על פי החלטת ראש הממשלה ושר הביטחון, אהוד ברק, לשלוח סיוע הומניטרי לנפגעי הרעב באתיופיה. בין היתר נשלחו מספר טונות של מצות ועוגות כשרות לפסח, מכיוון שהרבנות הצבאית סירבה לאפשר משלוח של לחם ומוצרי חמץ אחרים לאתיופיה במהלך הפסח.

דובר צה"ל מסר לחדשות נענע כי במסגרת הסיוע ההומניטרי לנפגעי הרעב באתיופיה שלח צה"ל 700 קילוגרם עוגות כשרות לפסח, שלושה טונות של מצות, חמישה טונות לוף, ושלושה טון ירקות. ``לא נעשתה כל פעולה להוצאת מזון המוגדר כחמץ ממחסני צה``ל", לשון תגובת דובר צה``ל.
 
 
עד כה, אומדים את מספר תושבי אתיופיה שנפטרו כתוצאה מהרעב הכבד במאות עד אלפים בודדים. אך עם זאת, ככל שהזמן עובר, המצב רק הופך לגרוע יותר ויותר.

ארגון לתת קורא לציבור הישראלי להתגייס למען הרעבים באתיופיה ולתרום להטסת סיוע הומניטרי נוסף של מזון ותרופות. בשל בהילות המבצע והצורך להעברת הסיוע בהקדם האפשרי, לא יאספו מהציבור תרומת ציוד ומזון, אלא יגויסו ישירות מהיצרנים וחברות המזון והתרופות הגדולות. מספר חשבון הבנק לתרומות : בנק הפועלים, סניף 532 מספר חשבון 381815.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by