בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אלי ישי: הסתיים משבר הכספים 

אלי ישי: הסתיים משבר הכספים

 
 
חדשות נענע 

לאחר שברק הבטיח לפתוח את הסכם ההבראה לרשת החינוך של ש"ס, הרב יוסף הסכים לפגוש בו, ובפגישה ביקש ברק את תמיכת הרב בצעדיו המדיניים, בפרט במסירת הכפרים ליד ירושלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יושב ראש ש"ס, אלי ישי, אמר הבוקר (שני) לגלי צה"ל כי מבחינת ש"ס הסתיים המשבר הכספים לרשת מעיין החינוך התורני. ש"ס התרצתה מהצעותיו של ברק לרב עובדיה אתמול.

הפגישה אמש (ראשון) מסמנת כנראה את סופו של המשבר הקואליציוני עם ש"ס מעריכים הבוקר בישראל אחת. הרב עובדיה, שסרב לפגוש בברק במשך תקופה ארוכה, ניאות לקיום הפגישה לאחר שברק יצא בהצהרה פומבית על תמיכתו בפתיחת הסכם ההבראה לרשת החינוך התורני של ש"ס.

סמוך לשעה 23:00 במבצע חשאי הגיע ראש הממשלה, אהוד ברק, לפגישה עם הרב עובדיה יוסף בביתו. בפגישה נכחו מלבד ברק ויוסף גם יושב ראש ש"ס אלי ישי, השר חיים רמון ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, יוסי קוצ`יק. גורם בש"ס אמר כי "הפגישה בין ראש הממשלה לרב יוסף התנהלה באווירה נוחה אך לא לבבית מדי".

ברק, שמנסה לגבש תמיכה קואליציונית מאחורי מהלך העברת כפרים ערביים הסמוכים לירושלים לידי הרשות הפלשתינאית, דן עם הרב במהלך רוב הפגישה בנושא זה וביקש את תמיכתו. הרב עובדיה לעומת זאת התלונן על מצבה של רשת החינוך וברק הבהיר לו כי הוא נחוש לפתוח את ההסכם.

בלשכת ברק אומרים כי כבר בשבוע שעבר הבהיר ראש הממשלה לשר החינוך, יוסי שריד, כי הוא תומך בבדיקה מחדש של תוכנית ההבראה, כולל הזרמת כסף, אולם עד כה לא הועברה למשרד החינוך הנחיה להעביר כספים לש"ס.

שר הבריאות, שלמה בניזרי, הבהיר אמש כי "אנחנו רוצים מה שמגיע לנו ובתמורה אנחנו מבטיחים להיות ילדים טובים בקואליציה. אנחנו לא קושרים את זה לעניין אבו דיס". גם אלי ישי הצהיר אתמול כי אין זיקה בין נושא רשת החינוך למהלכים המדיניים. "כל נושא ונושא נביא בפני הרב וננסה לשכנע אותו בצדקת המהלך", אמר ישי.

שר החקלאות, חיים אורון ממר"צ, אמר לאחר הפגישה כי תוכנית ההבראה תיפתח ויועברו כספים לש"ס בניגוד לכללי המנהל התקין, עמדת מר"צ ידועה ושריה יפעלו בהתאם למה שהוחלט ויפרשו מן הממשלה. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by