בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל היא המדינה היחידה שלא נמצאת תחת פיקוח נשק גרעיני 

ישראל היא המדינה היחידה שלא נמצאת תחת פיקוח נשק גרעיני

 
 
חדשות נענע 


חשש בישראל בעקבות החלטת ועידת המדינות החתומות על האמנה למניעת תפוצת נשק גרעיני (NPT),לקבל את הצעת מצרים ולגנות את ישראל. בישראל חוששים משחיקה בתמיכה האמריקאית במדיניות הגרעין הישראלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חשש בישראל בעקבות החלטת ועידת המדינות החתומות על האמנה למניעת תפוצת נשק גרעיני (N.P.T), המתכנסת במרכז האו"ם בניו-יורק, לקבל את הצעת מצרים ולאזכר את ישראל כמדינה היחידה במזרח התיכון שלא חתמה על האמנה ומסרבת לפתוח את מתקניה הגרעיניים לפיקוח בינלאומי. בישראל חוששים כי הסכמת הועדה תפגע בתמיכה האמריקאית במדיניות הגרעין הישראלית.

מצרים פועלת לחיסול היכולת הגרעינית של ישראל ומעלה את הנושא בכל ועידה בינלאומית בנושא. ארה"ב קיבלה עד כה את סירוב ישראל לחתום על אמנת הועידה, צעד שמשמעותו פירוק הנשק הגרעיני של ישראל.

ישראל מוכנה לפירוק נשק גריעיני במזרח התיכון אך ורק כחלק מהסכם שלום ובשלבים, תחילה בקרה על נשק קונבנציונלי וכימי ומאוחר יותר פירוק נשק גרעיני. השיחות לבקרת נשק וביטחון איזורי במזרח התיכון נפסקו לפני כחמש שנים בעקבות המחלוקת בין ישראל ומצרים.

בחודשים האחרונים הבחינו בישראל בשחיקה בתמיכה האמריקאית ובנוכחות הממשל האמריקאי לתמוך בעמדה המצרית. שר החוץ, דוד לוי, יעלה בימים הקרובים בפני הדרג המדיני בוושינגטון את החשש בישראל בעקבות החלטת הועידה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by