בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טיל ישראלי כמעט פגע בספינת קרב אמריקאית 

טיל ישראלי כמעט פגע בספינת קרב אמריקאית

 
 
חדשות נענע 

ישראל לא הודיעה לאמריקאים על הניסוי ואלה חששו כי הם נמצאים תחת מתקפת טילים. הדבר ארע לפני כחודש מדווח הוושינגטון פוסט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טיל בליסטי ישראלי כמעט פגע בספינת קרב אמריקאית ועורר לזמן קצר בהלה בספינה כי היא נמצאת תחת מתקפה. הארוע התרחש לפני כחודש, כך מוסר העיתון וושינגטון פוסט, שמצוטט בכירים במשרד ההגנה האמריקאי.

הטיל, מדגם "יריחו 1", המסוגל לשאת ראש קרב גרעיני או 450 קילוגרם של חומר נפץ, שוגר ממתקן ניסוי ביבנה ב-6 באפריל ונחת במרחק של כ-64 קילומטרים מספינת הצי האמריקאי "אנציו".

"זה טווח מאוד קרוב בשביל טיל, שהוא לא כל כך מדוייק", אמר מקור בכיר במשרד ההגנה האמריקאי. "הטיל לא נשא ראש קרב חמוש , אבל גם כך היה מסוגל לפעור חור גדול בספינה", הוסיף.

ה"אנציו", ששטה במרחק של כ-400 קילומטרים מחופי ישראל לא קיבלה אף התראה בדבר הניסוי הישראלי. "התראות שכאלה לצי ולטייסים הן דבר שבשיגרה, אפילו הרוסים והסינים מודיעים לנו על הניסויים שלהם" אמר המקור.

הראדאר המשוכלל של הספינה קלט מייד את השיגור, ובמשך 90 אחוז ממסלולו של הטיל, נראה היה כי הוא עושה דרכו לעבר הספינה. בצי האמריקאי כועסים על הישראלים משום שזו הייתה הפעם השלישית בשנתיים האחרונות שישראל לא מודיעה על שיגור טילים לעבר אזורים הסמוכים לספינות קרב אמריקאיות. בצי זועמים במיוחד משום שה"אנציו", נושאת המטוסים אייזנהאואר וספינת קרב נוספת היו בדרכן להשתתף בתרגיל משותף עם חיל הים הישראלי, תרגיל שכונה "סוזאן האצילית".

דובר של השגרירות הישראלית בארצות הברית, מרק רגב, מסר בתגובה כי ישראל מקפידה בדקדקנות על כל כללי הבטיחות בניסוים שהיא עורכת בים וביבשה. "אזור הניסוי נבדק בקפדנות", אמר רגב. הממשל האמריקאי מטפל בסוגיה בצינורות הדיפלומטיים אמר בכיר בממשל.

ג`ון פיק, מומחה נשק אמריקאי, אמר כי נראה לו שמדובר בקצר בתקשורת בין הצדדים. "קשה לי להאמין שהישראלים נהגו בכזו חוסר אחריות", הוסף פיק. במחלקת ההגנה האמריקאית לא סבורים כך. שם מעריכים כי ישראל לא מודיעה על הניסויים שהיא עורכת, משום שהיא מנסה למנוע מהאמריקאים לעקוב וללמוד על הטיל יריחו.

בין הצי האמריקאי לצה"ל יש היסטוריה לא טובה, ב-1967 במהלך מלחמת ששת הימים הטביעו מטוסי קרב וספינות של צה"ל ספינה של הצי האמריקאי, 34 אמריקאים נהרגו. ישראל התנצלה וטענה כי חשבה שהספינה היא מצרית, מאוחר יותר היא אף שילמה שישה מיליון דולר פיצויים.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by