בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הולנד: החל משפטם של הנאשמים בפיצוץ מטוס פאן-אם בלוקרבי 

הולנד: החל משפטם של הנאשמים בפיצוץ מטוס פאן-אם בלוקרבי

 
 
חדשות  נענע


שני קציני המודיעין הלובים הנאשמים בתכנון ובמעורבות פיצוץ מטוס הנוסעים, מכחישים את ההאשמות נגדם ומפנים את האחריות לפיצוץ המטוס על סוריה ואירן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
11 שנים אחרי פיצוץ מטוס חברת התעופה האמריקנית "פאן אם" מעל העיירה הסקוטית לוקרבי, נפתח אתמול בהולנד משפטם של שני הנאשמים הלובים בבסיס צבאי בהולנד. המשפט נערך בהולנד כדי לאפשר ללובים משפט נייטרלי אולם הם ישפטו על פי החוק הסקוטי.

לטענת התביעה, בדצמבר 1988 "השתילו" שני הנאשמים, עבדל בסט אל-מגרכי, 48, ואל-אמין חליפה, 44, פצצה רבת עוצמה בתוך רדיו-טייפ נייד שהועלה למטוס שטס לפרנקפורט. הפצצה שהייתה מורכבת מחומר הנפץ המיוחד "סמטקס", חומר נפץ צ`כי הקשה מאוד לגילוי, הועלתה על טיסת פאן אם לניו יורק.

כמה שעות לאחר מכן התפוצץ המטוס בפיצוץ אדיר מעל העיירה הסקוטית השלווה לוקרבי, פיצוץ בו נהרגו עשרות בני אדם. שני הלובים מואשמים ברצח ובקשירת קשר לביצוע רצח, כמו גם שורה של עבירות על חוקי הבטיחות הבינלאומיים של רשויות התעופה.

גורמים המלווים את המשפט העריכו כי ההגנה במשפטם של הלובים תנסה להוכיח כי היו עוד מעורבים בפיצוץ המטוס וכי "המזמינים" של פיצוץ המטוס הגיעו מסוריה או אירן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by